Zamknij

Saudyjczycy zaczynają swoje porządki w Newcastle. Steve Bruce odchodzi z klubu

20.10.2021 13:17

Newcastle ogłosiło, że rozstało się z trenerem Stevem Brucem. Doszło do tego zaledwie 13 dni po tym, jak klub przejęły fundusze związane z władzami Arabii Saudyjskiej. Anglik pracował w klubie od ponad dwóch lat.

Steve Bruce odchodzi z Newcastle. Nowi właściciele klubu zaczynają swoje rządy
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Steve Bruce doprowadził Newcastle do zajęcia 13 i 12 miejsca w Premier League, doszedł do ćwierćfinału FA Cup i Carabao Cup. Po tym, jak klub został przejęty przez władze Arabii Saudyjskiej, natychmiast zaczęto spekulować o zwolnieniu szkoleniowca i zatrudnieniu nowego. Doszło do tego 13 dni po zmianie właściciela. Anglik poprowadził Newcastle w 97 meczach.

- Newcastle chce podziękować Steve’owi za jego wkład w rozwój klubu i życzyć mu wszystkiego najlepszego – napisały władze Newcastle po ogłoszeniu decyzji o zwolnieniu Bruce’a.

Newcastle przejmuje miliarder 14 razy bogatszy od włodarza Manchesteru City
 

Newcastle rozstaje się ze Stevem Brucem. "Jestem wdzięczny za możliwość prowadzenia tego klubu" 

60-letni trener po odejściu z klubu podziękował wszystkim fanom i członkom swojego sztabu szkoleniowego. - Jestem wdzięczny wszystkim osobom związanym z Newcastle za możliwość prowadzenia tego wyjątkowego klubu. Dziękuję wszystkim członkom mojego sztabu szkoleniowego, zawodnikom i pracownikom klubu za ich cięzką pracę. Przechodziliśmy przez różne okresy, ale oni wszyscy dali klubowi wszystko, co mieli i mogą być z tego dumni.

Zespół poprowadzi trener tymczasowy – Greame Jones. W jego sztabie będzie Steve Agnew, Stephen Clemence, Ben Dawson and Simon Smith.

loader

RadioZET.pl/Twitter