Zamknij

Gwiazdor Manchesteru United zakończył karierę reprezentacyjną

28.08.2020 17:57

Nemanja Matic, defensywny pomocnik Manchesteru United, poinformował, że rezygnuje z gry w reprezentacji Serbii. 32-latek jako powód takiej decyzji podał swoją chęć ustąpienia miejsca w kadrze młodszym kolegom.

Pogba i Matic
fot. Shutterstock

Serb Nemanja Matic ogłosił, że nie będzie już grać w piłkarskiej reprezentacji kraju i chce ustąpić miejsca młodszym kolegom. 32-letni pomocnik Manchesteru United rozegrał w narodowych barwach 48 meczów i strzelił dwa gole.

- Nemanja nie podał żadnych innych powodów rezygnacji z gry w reprezentacji. Szanujemy jego decyzję. Ma 32 lata i ciężki sezon za sobą. My też jesteśmy świadomi tego, że potrzebujemy świeżej krwi w zespole - powiedział serbskim mediom dyrektor sportowy związku Vladimir Matijasevic.

Zobacz także

Nemanja Matic zrezygnował z gry w reprezentacji Serbii

Serbia nie ma jeszcze zapewnionego udziału w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W barażach zmierzy się z Norwegią (8 października) i jeśli wygra, to 12 listopada czeka ją mecz ze zwycięzcą spotkania Szkocja - Izrael.

W Lidze Narodów bałkański zespół ma zaplanowany na 3 września wyjazdowy mecz z Rosją i trzy dni później z Turcją w Belgradzie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP