Zamknij

Media: Gwiazdor Barcelony wyląduje w Man. Utd. "Transfer na ostatniej prostej"

12.05.2022 10:12

Jak poinformował Gerard Romero, dziennikarz będący dobrze poinformowany w sprawach Barcelony, klub z Katalonii zgodził się sprzedać jedną ze swoich największych gwiazd. Transfer lada moment ma stać się faktem.

Frenkie de Jong
fot. EIDON/REPORTER/East News

FC Barcelona z powodów finansowych będzie musiała pozbyć się kilku zawodników z obecnego składu. Załatanie dziury finansowej będzie konieczne i wydaje się, że "Duma Katalonii" będzie zmuszona sprzedać jedną ze swoich największych gwiazd.

Chodzi o Frenkiego de Jonga, który nigdy w pełni nie pokazał swoich umiejętności na Camp Nou. Holenderski pomocnik miał być liderem drugiej linii, jednak często przeplatał dobre występy z tymi, w których był kompletnie niewidoczny. Jak się teraz okazuje przygoda de Jonga w Barcelonie prawdopodobnie dobiegnie końca.

Manchester United dopina transfer de Jonga

Piłkarzem zainteresowany jest Manchester United, którego nowym trenerem będzie Erik ten Hag. Pod wodzą holenderskiego szkoleniowca de Jong rozwinął swoje umiejętności i błyszczał na boisku. Zdaniem Gerarda Romero transfer 25-latka do Man. Utd jest przesądzony "na 95%". Cena za zawodnika ma oscylować w graniach 80 milionów euro.

Frenkie w barwach Barcelony w swojej karierze dotychczas łącznie wystąpił w 138 spotkaniach. W tym czasie udało mu się strzelić 13 goli oraz zanotować 17 asyst. 

loader

RadioZET.pl/Gerard Moreno