Zamknij

Matka Ronaldo ujawniła klub, w którym ma grać syn. Musi to zrobić przed jej śmiercią

Maciej Walasek
30.09.2022 07:55

Maria Dolores dos Santos Aveiro zdradziła nazwę klubu, w którym w przyszłości ma zagrać Cristiano Ronaldo. Matka piłkarza ujawniła, że jej syn ma tam zagrać jeszcze przed jej śmiercią. 67-latka przyznała, że jest już po pierwszej rozmowie z Portugalczykiem, licząc, że już w przyszłym roku dojdzie do zmiany zespołu.

Cristiano Ronaldo i Maria Dolores dos Santos Aveiro
fot. Maria Dolores dos Santos Aveiro/Instagram screen

Cristiano Ronaldo niemal przez całe lato był łączony z innymi klubami. Niektórzy dziennikarze byli przekonani, że 37-latek opuści Manchester United już po sezonie. Mimo że Portugalczyk był zdeterminowany do transferu, finalnie musiał pozostać w ekipie Czerwonych Diabłów.

Jednak być może Ronaldo wkrótce zmieni klubowe barwy. Maria Dolores dos Santos Aveiro udzieliła wywiadu dla portugalskiej gazety "Nova Gente". W rozmowie matka piłkarza ujawniła, że poprosiła go, aby ten jeszcze przed jej śmiercią zagrał w Sportingu Lizbona.

"Już mu powiedziałam: »synu, zanim umrę, chcę zobaczyć cię znów grającego dla Sportingu«. Nie stało się to w tym roku, ale może uda się w przyszłym" - cytuje jej słowa magazyn.

To tu zagra Cristiano Ronaldo? Ma to zrobić przed śmiercią matki

Matka Ronaldo dodała, że jeżeli do transferu ostatecznie nie dojdzie, ma nadzieję, że chociaż zobaczy w Sportingu swojego 12-letniego wnuka Cristiano Ronaldo Jr.

"W jego wieku gra lepiej niż jego ojciec. Cristiano, kiedy miał 12 lat, nie miał trenera, ale dziś to on jest nauczycielem swojego syna" - zaznaczyła.

loader

Na koniec Aveiro zdradziła, że syn Ronaldo sam deklaruje chęć gry w Lizbonie. "Już się pytał » tato, kiedy przeniesiemy się do Lizbony?«. Jednocześnie przyznała, że jej największym marzeniem byłoby zobaczenie ojca i syna w barwach Sportingu.

Przypomnijmy, że Cristiano Ronaldo pierwsze kroki w seniorskiej karierze stawiał właśnie w Sportingu Lizbona. Jego talent dostrzegł sir Alex Ferguson, który w 2003 roku ściągnął gracza do Manchesteru United. Następnie Portugalczyk grał w Realu Madryt i Juventusie Turyn. Później po raz drugi przeniósł się na Old Trafford.

RadioZET.pl