Zamknij

Mateusz Borek z dodatkowymi meczami w Viaplay. Wiadomo, co będzie komentował

27.07.2022 14:40

Platforma streamingowa Viaplay od nowego sezonu będzie pokazywać rozgrywki Premier League. Jedną z osób, która będzie pracować przy angielskiej piłce będzie... Mateusz Borek.

Mateusz Borek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Premier League w Polsce przeszła spore zmiany jeśli chodzi o nadawcę, który pokazuje te rozgrywki. Od dawna z angielską ekstraklasą był kojarzony Canal+, jednak od sezonu 2022/2023 to platforma Viaplay będzie pokazywać piłkę na Wyspach.

W mediach społecznościowych Viaplay powoli odsłaniało karty, jeśli chodzi o to, kto będzie pracował przy Premier Leauge. Teraz już wiadomo, że jedną z tych osób będzie Mateusz Borek. To nowe wyzwanie dla jednego z najlepszych polskich komentatorów. Dotychczas był on znany głównie z komentowania Bundesligi. Relacjonował także wiele meczów reprezentacji Polski.

Mateusz Borek dołączył do ekipy Viaplay w lipcu zeszłego roku, gdzie kibice usłyszeli go za mikrofonem w spotkaniach Bundesligi. Prowadził też gale KSW, a od sezonu 2022/23 rozpocznie przygodę z ligą angielską.

Mateusz Borek będzie komentował Premier Leauge

6 sierpnia po raz pierwszy będzie można usłyszeć Borka za mikrofonem przy okazji meczu Premier League. Wówczas o godz. 16:00 Tottenham zmierzy się z Southampton. Borek skomentuje mecz wspólnie z Michałem Borkowskim.

Nowy sezon Premier League rusza już 5 sierpnia. Pierwszym meczem będzie spotkanie Crystal Palace - Arsenal, które skomentują Przemysław Pełka oraz Michał Gutka.

loader

RadioZET.pl