Manchester United zdemolował Leeds, Klich zmieniony w przerwie meczu

20.12.2020 21:58

Manchester United rozgromił Leeds 6:2 w meczu 14. kolejki Premier League. Mateusz Klich opuścił boisko po pierwszej połowie.

Manchester United

Wynik meczu już w 2. minucie otworzył Scott McTominay. Goście jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po utracie gola, a pomocnik trafił do bramki po raz drugi w odstępie minuty. W 20. minucie trzecią bramkę zdobył Bruno Fernandes, a po 37 minutach było już 4:0 za sprawą Victora Lindelofa.  Na kilka minut przed przerwą Leeds odpowiedziało bramką Liama Coopera.

W czasie przerwy w Leeds doszło do kilku zmian, gdzie m.in. Mateusz Klich nie wyszedł już na drugą połowę razem z Kalvinem Phillipsem. Jednak roszady w składzie niewiele dały.

W 63. minucie gola na 5:0 strzelił Daniel James, a w 70. minucie rzut karny na 6:1 wykorzystał Bruno Fernandes.

Manchester United rozbił Leeds

"Pawie" odpowiedziały trafieniem Stuarta Dallasa w 73. minucie i to był koniec kanonady tego dnia na Old Trafford.

Manchester United awansował na trzecie miejsce w tabeli Premier League mając na koncie 26 punktów. Leeds jest czternasty (17 punktów).