Zamknij

Hiszpanie ujawnili kwotę. Tyle trzeba będzie zapłacić za Haalanda

05.07.2022 11:21

Erling Haaland dopiero co przeszedł do Manchesteru City, a hiszpańskie media już spekulują na temat jego przyszłości. Dziennik "Marca" wskazuje, że w 2024 roku Norweg będzie mógł opuścić zespół za określoną w kontrakcie sumę pieniędzy.

Erling Haaland
fot. JAVAD PARSA/AFP/East News

Gazeta wskazuje, że w umowie norweskiego napastnika z mistrzami Anglii mają być zapisane nietypowe klauzule, aktywowane po wypełnieniu celów sportowych. Dziennik nie ujawnia, o jakie konkretnie cele chodzi, natomiast operuje kwotami. I tak w 2024 roku cena Haalanda wynosić ma 200 milionów euro, a w 2025 roku - 175 milionów.

Sam zawodnik bardzo dokładnie planuje swoją karierę i zawieranie klauzuli odstępnego w jego kontrakcie nie jest niczym nowym. Podobnie było, gdy podpisywał umowę z Borussią Dortmund. Wtedy porozumiał się z klubem, że ten w 2022 roku pozwoli mu odejść za około 65 milionów euro.

Drugi najbardziej wartościowy piłkarz świata

Haaland uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia na świecie i za jednego z najbardziej wartościowych. Portal transfermarkt wycenia go na 150 milionów euro. Większą wartość przypisuje tylko Kylianowi Mbappe z PSG (160 mln euro).

Co ciekawe Manchester City może pochwalić się największą liczbą zawodników w TOP 10 tego zestawienia. Na 4. miejscu wśród najbardziej wartościowych zawodników transfermarkt umieścił Phila Fodena (90 mln euro), a na 9. Kevina De Bruyne (85 mln euro).

RadioZET.pl