Zamknij

Reprezentant Polski opuścił Premier League. Zagra w renomowanej lidze

25.08.2022 17:11

Kacper Kozłowski nie mógł liczyć na regularne występy w Brighton & Hove Albion. Z tego też powodu Polak udał się na wypożyczenie i zamienił Premier League na ligę holenderską.

Kacper Kozłowski
fot. Imago Sport and News/East News

Brighton & Hove Albion zdecydowało się kupić Kacpra Kozłowskiego w styczniu tego roku. Angielski klub zapłacił Pogoni Szczecin 11 milionów euro. Polak po transferze od razu udał się na półroczne wypożyczenie do belgijskiego Royale Union Saint-Gilloise, gdzie mógł liczyć na regularną grę.

Zarząd "Mew" w tym roku ponownie zdecydował się na ten ruch, jednak tym razem 18-latek będzie występował w Eredivisie. Nowy klubem piłkarza okazało się SBV Vitesse, do którego trafił on na roczne wypożyczenie.

Kozłowski nowym zawodnikiem SBV Vitesse

- Nie mogę się doczekać noszenia koszulki Vitesse i zrobię to z dumą. Mam nadzieję, że w tym sezonie będę mógł jak najlepiej pomóc zespołowi, a w międzyczasie rozwinąć się jak najwięcej. Mam wrażenie, że Eredivisie, a w szczególności Vitesse, jest do tego odpowiednim miejscem - mówił pomocnik w rozmowie z klubowymi mediami.

W obecnym sezonie holenderskiej ekstraklasy Vitesse zamyka ligową tabelę. Podopieczni Thomasa Letscha przegrali wszystkie trzy mecze, tracąc w sumie dziewięć bramek. Szansę na odbicie się od dna Vitesse będzie miało już 27 sierpnia. To właśnie wtedy drużyna ta podejmie RKC Waalwijk.

loader

RadioZET.pl