Zamknij

Sensacyjny transfer reprezentanta Polski. Może trafić do Premier League

07.10.2022 11:14

Bartłomiej Drągowski pół roku po transferze do Spezii kolejny raz zmieni klub. Tomasz Włodarczyk w programie Futbol Insajder podał, że reprezentant Polski jest bliski przejścia do Leicester City, które chce zapłacić za niego ok. 7-8 milionów złotych.

Sensacyjny transfer reprezentanta Polski. Może trafić do Premier League
fot. IMAGO/www.imagephotoagency.it/Imago Sport and News/East News

Bartłomiej Drągowski miałby trafić do Leicester już w zimowym oknie transferowym. Otwiera się ono 1 stycznia 2023. Lisy, które nie są zadowolone z postawy Danny’ego Warda, chcą zapłacić za reprezentanta Polski ok. 7-8 milionów euro, czyli tyle, ile wynosi klauzula odstępnego.

- Bartłomiej Drągowski w lecie był bliski transferu do Southampton. Wydawało się, że przeniesie się do Premier League, ale na jego drodze stanęły punkty GBE, czyli system imigracyjny, który na podstawie występów w lidze i reprezentacji kwalifikuje go do występów w Anglii. Fiorentina po burzliwych negocjacjach zgodziła się na transfer Drągowskiego do Spezii za ok. 3 miliony euro – powiedział Tomasz Włodarczyk, dziennikarz Meczyków, w programie Futbol Insajder.

Włodarczyk: Bartłomiej Drągowski blisko transferu do Leicester

Bartłomiej Drągowski miałby zostać podstawowym bramkarzem Leicester City. W ostatnim oknie z klubu odszedł Kasper Schmeichel, a Lisy bez doświadczonego golkipera stały się czerwoną latarnią Premier League. Drużyna z centralnej Anglii najgorszą defensywę rozgrywek: w 8 meczach straciła 22 gole, a do tego zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Drągowski w tym sezonie Serie A nie oddaje miejsca w pierwszym składzie Spezii. Polak zagrał we wszystkich 8 ligowych meczach Orzełków.

RadioZET.pl/Meczyki.pl