Zamknij

Gwiazdor Arsenalu popadł w konflikt z trenerem. Stracił opaskę kapitana

14.12.2021 17:52

Pierre-Emerick Aubameyang rozwścieczył Mikela Artetę. Menedżer Arsenalu po tym incydencie zdecydował się pozbawić Gabończyka opaski kapitańskiej. 

Mikel Arteta
fot. AP/Associated Press/East News

Pierre-Emerick Aubameyang już wcześniej okazywał klubowi brak dyscypliny. Doświadczony snajper Arsenalu w poprzednim sezonie spóźnił się na odprawę meczową przeciwko Tottenhamowi, przez co nie był uwzględniony nawet na ławce rezerwowych. 

W obecnym sezonie Gabończyk znów okazał swój brak profesjonalizmu. Piłkarz  "Kanonierów" nie znalazł się w kadrze na ostatni mecz przeciwko Southampton. Mikel Arteta przyznał, że powodem były problemy dyscyplinarne zawodnika, jednak unikał podawania szczegółów.

Aubameyang pozbawiony opaski kapitańskiej

Na tym problemy napastnika się nie kończą. Jak podaje w oficjalnym komunikacie Arsenal Aubameyang przestaje pełnić obowiązki kapitana pierwszego zespołu oraz opuści nadchodzące spotkanie przeciwko ekipie West Hamu (15 grudnia). - Oczekujemy, że wszyscy nasi zawodnicy, a zwłaszcza nasz kapitan, będą pracować zgodnie z zasadami i standardami, które wszyscy ustaliliśmy - oświadczono na łamach oficjalnej strony klubu.

Trener Arsenalu na ostatniej konferencji zasygnalizował, że rozmawiał z Gabończykiem. - Podjęliśmy decyzję po ostatnim incydencie. Myślę, że wydaliśmy jasne oświadczenie - zakończył Hiszpan.

Wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym kapitanem londyńskiego klubu. Tymczasowo opaska kapitana trafi do Francuza Alexandre'a Lacazzete'a, który wyprowadzi drużynę w meczu przeciwko "Młotom". 

loader

RadioZET.pl