Zamknij

Poruszająca historia zdjęcia zmarłego chłopca. Został ranny podczas meczu

04.03.2022 22:35

Zmarły, którego uwieczniono na jednym z najbardziej poruszających zdjęć z wojny w Ukrainie miał 16 lat. Został ranny podczas meczu, który rozgrywał na jednym z boisk w Mariupolu.

Poruszająca historia zdjęcia zmarłego . Został ranny podczas gry w piłkę
fot. AP/Associated Press/East News

Uwieczniony na zdjęciu chłopiec był na boisku, gdy Rosjanie rozpoczęli bombardowanie jego miasta. 16-latek został ranny i przewieziony do szpitala. Chłopca natychmiast przeniesiono na stół operacyjny.

- Chirurdzy, którzy opuszczali salę nie patrzyli się w oczy jego ojca. Jeden z nich trzymał jeszcze chłopca za rękę, drugi siedział załamany, z opuszczoną głową. Ojciec chłopca trzymał głowę w dłoniach i płakał – opisywało całą sytuację Associated Press.

Mariupol bez prądu, wody i ogrzewania

16-latek miał na imię Iliya. W Mariupolu, mieście, w którym chłopiec mieszkał i grał w piłkę, od kilku dni trwają naloty. W piątek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosjanie otoczyli Mariupol, mając "znaczną przewagę" sprzętową. 
- Sytuacja humanitarna w Mariupolu w obwodzie donieckim na Ukrainie jest trudna; w mieście nie ma łączności mobilnej, prądu, wody i ogrzewania. Władze przywożą ludziom wodę cysternami - zaalarmował w piątek szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko.

Według relacji osób, które przebywają w Mariupolu, przez wyłączenie telefonów lekarze nie wiedzą gdzie przewozić rannych.

RadioZET.pl/Associated Press/PAP