Zamknij

Polska - Walia: Pierwsi piłkarze z urazami. Złe wieści dla Michniewicza

Maciej Walasek
30.05.2022 22:16

Arkadiusz Milik i Matty Cash narzekają na urazy ścięgna Achillesa - dowiedział się portal meczyki.pl. Poza nimi w pierwszym meczu z Walią w Lidze Narodów zabraknie też Krystiana Bielika.

trening reprezentacji Polski
fot. Beata Zawadzka/East News

Reprezentacja Polski w czerwcu rozegra aż cztery mecze w ramach trzeciej edycji Ligi Narodów, w której głównym celem biało-czerwonych będzie pozostanie w dywizji A. Mimo powołania aż 39 piłkarzy przez Czesława Michniewicza, już w pierwszych momentach pojawiły się poważne problemy.

O ile selekcjoner zapowiadał, że w starciu z Walią będzie chciał zagrać najmocniejszym składem, będzie musiał radzić sobie bez dwóch zawodników. Jak dowiedział się portal meczyki.pl na urazy ścięgna Achillesa cierpi Arkadiusz Milik i Matty Cash. Obrońca doznał kontuzji w czasie spotkania z Manchesterem City.

Polska - Walia: Trzech piłkarzy nie zagra w 1. kolejce Ligi Narodów

"Poniedziałkowy rezonans wykazał jednak, że Cash powinien być do dyspozycji Michniewicza na kolejne mecze. Przeciwko Walii zabraknie także Krystiana Bielika, borykającego się z urazem kolana. W poniedziałek pomocnik trenował jedynie indywidualnie" - czytamy w serwisie.

- Oczywiście chcemy utrzymać się w najwyższej dywizji. Dla każdej reprezentacji ten krótki czas po sezonie nie jest łatwy, ale nie ma co narzekać. Trzeba jak najszybciej się dostosować. Najpierw musimy pokonać Walię, a później skupiać się na kolejnych spotkaniach - mówił na konferencji Robert Lewandowski, który wcześniej potwierdził, że jego czas w Bayernie dobiegł końca.

Polska - Walia odbędzie się w środę 1 czerwca we Wrocławiu. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl