Zamknij

Polska - Słowenia: Przewidywany skład. Brzęczek wraca do podstawowych piłkarzy

19.11.2019 08:42

Polska - Słowenia: przewidywany SKŁAD. Jerzy Brzęczek najprawdopodobniej wróci do dobrze znanych nazwisk w podstawowej "jedenastce". W meczu z Izraelem selekcjoner dał odpocząć podstawowym piłkarzom. W ostatnim meczu el. Euro 2020 na murawie mają pojawić się już dobrze znane nazwiska. Polska - Słowenia na żywo na sport.radiozet.pl.

Polska - Słowenia - przewidywany skład
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę w starciu z Izraelem w wyjściowym składzie Polaków zabrakło m.in. Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. Na poniedziałkowej konferencji prasowej przed meczem ze Słowenią, trener przyznał, że ci dwaj piłkarze powrócą do pierwszej "jedenastki". Dodatkowo od pierwszej minuty ma zagrać Łukasz Piszczek, który żegna się z reprezentacją.

- Na pewno będą zmiany w porównaniu do składu, który grał w Izraelu, ale nie przewidujemy większych eksperymentów. Mówiąc krótko, zmiany personalne tak, ale taktyka, strategia bez zmian - zaczął Brzęczek. - Umówiliśmy się z Łukaszem, że zagra od początku i potrwa to około 30 minut - dodał.

Polska - Słowenia: TRANSMISJA TV i online. Gdzie obejrzeć mecz el. Euro 2020?

Polska - Słowenia: Kontuzja Bereszyńskiego

Z początku szkoleniowiec miał plan, aby Łukasza Piszczka zastąpił Bartosz Bereszyński, ale obrońca w poniedziałek opuścił zgrupowanie z powodu problemów z łąkotką. Zawodnik Sampdorii wróci do Włoch, gdzie przejdzie dokładne badania. Dopiero wtedy będzie wiadomo, jak poważny jest to uraz. W poniedziałek kadrę opuścił też Maciej Rybus, któremu nie udało się wyleczyć urazu mięśniowego.

Łukasz Piszczek, który zadebiutował w biało-czerwonych barwach w 2007 roku, dziś po raz 66. i ostatni założy koszulkę z orzełkiem na piersi. Nasz prawy obrońca ma zagrać około 30 minut. W trakcie zejścia piłkarza Borussii Dortmund, pozostali gracze z pewnością utworzoną szpaler, a kibice zgromadzeni na PGE Narodowym podziękują mu za grę w reprezentacji owacją na stojąco. W miejsce Piszczka wejdzie Tomasz Kędziora.

Polska - Słowenia: KIEDY i O KTÓREJ godzinie mecz el. Euro 2020? [GODZINA, DATA]

Polska - Słowenia: Przewidywany skład

Największą tajemnicą jest środek pola. O ile w Jerozolimie zagrali Krychowiak i Bielik, a swoją szansę otrzymał też Klich, być może Jerzy Brzęczek da szansę Jackowi Góralskiemu, który pokazał się z dobrej strony w meczu z Macedonią Północną. Na skrzydłach mają pojawić się Kamil Grosicki i Sebastian Szymański. W ataku zabraknie tym razem Krzysztofa Piątka - pojawi się za to Robert Lewandowski.

Przewidywany skład na Słowenię:

Szczęsny - Piszczek, Glik, Bednarek, Reca – Krychowiak, Bielik (Góralski), Zieliński, Grosicki, Szymański - Lewandowski

Polska - Słowenia na żywo na sport.radiozet.pl. Początek meczu o godzinie 20.45.

RadioZET.pl