Zamknij

Szczęsny czy Fabiański? Kto powinien zagrać z Rumunią? [SONDA]

Dominik Gołdyn
09.06.2017 08:00

Godziny dzielą nas od pierwszego gwizdka w meczu Polska-Rumunia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród spekulacji na temat składu biało-czerwonych największe kontrowersje wzbudza obsada pozycji bramkarza. Łukasz Fabiański czy Wojciech Szczęsny? Kto Waszym zdaniem powinien stanąć między słupkami naszej bramki? Głosujcie w sondzie Radia ZET. 

Szczęsny czy Fabiański? Kto powinien zagrać z Rumunią? [SONDA]
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

 

Łukasz Fabiański od połowy eliminacji do Euro 2016 we Francji jest absolutnym numerem jeden w bramce drużyny Adama Nawałki. W trakcie kadencji obecnego selekcjonera rozegrał w biało-czerwonych barwach aż 18 spotkań. To najwięcej spośród wszystkich powoływanych bramkarzy. Na niekorzyść Fabiańskiego przemawia fakt wyczerpującego pod względem psychicznym sezonu w Swansea, z którą do ostatniej chwili walczył o utrzymanie w Premier League, wyjmując przy tym raz po raz piłkę z siatki.

Zobacz także

Na fali wznoszącej jest za to Wojciech Szczęsny. Goalkeeper Romy lada moment powinien podpisać kontrakt z zespołem Juventusu Turyn. To wynik świetnej formy prezentowanej w rozrywkach Serie A, gdzie okazał się najlepszym bramkarzem pod względem zachowanych czystych kont. Po raz ostatni z orłem na piersi wystąpił w listopadzie 2016 roku podczas towarzyskiego spotkania ze Słowenią.

RadioZET.pl/DG