Zamknij

Tylko Anglicy mają lepszą frekwencję na meczach kadry niż Polska

Andreas Nicolaides
01.06.2017 15:31

Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, na konferencji prasowej przed meczem Polska - Rumunia w el. MŚ 2018 zdradził, że w el. Euro 2016 tylko Anglia miała lepszą średnią frekwencję na meczach kadry. Potwierdzeniem tych słów i zainteresowania meczami biało-czerwonych jest fakt, że bilety na starcie z Rumunią kupić chciało pół miliona Polaków.

Adam Nawałka
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jeśli będziemy dobrze grać, zainteresowanie będzie rosło. Bilety na mecze mogą się stać towarem ekskluzywnym, deficytowym. My się cieszymy. Mało kto wie, że w eliminacjach Euro 2016 tylko Anglia miała na meczach lepszą frekwencję niż my, ale oni mają Wembley o pojemności 90 tysięcy - powiedział Kwiatkowski.

Na konferencji obecni byli też Kuba Błaszczykowski i Kamil Grosicki. Jeden z dziennikarzy zapytał ich, czy latem tego roku zmienią kluby. Obaj odpowiedzieli w dość tajemniczy sposób. - Ja mam kontrakt jeszcze dwa lata, także... - przyznał Kuba. - A ja trzy - dodał "Grosik". Błaszczykowski dodał też, że jego ostatni uraz nie przeszkodzi mu w występie z Rumunią i na 10 czerwca będzie gotowy do gry.

Co powiedział Adam Nawałka?

- Wysoka pozycja w rankingu FIFA cieszy, ale w kontekście nadchodzącego meczu nie ma żadnego znaczenia. To nie zmienia naszego nastawienia - przyznał selekcjoner.

Nie chciał zdradzić, kto zastąpi Kamila Glika na środku defensywy. Zaprzeczył tez, jakoby nie lubił rozgrywać meczów towarzyskich. Przyznał jedynie, że rozegranie takiego spotkania musi mieć konkretny cel. Ostatnie dwa terminy, z których nie skorzystał, nie pasowały do jego planu przygotowań.

Mecz Polska - Rumunia na żywo na Stadionie Narodowym odbędzie się 10 czerwca. Relacja online na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN