Zamknij

Polska - Rumunia: Historyczna zamiana miejsc, ale bilans wciąż bardzo niekorzystny

Krzysztof Sobczak
09.06.2017 08:00

Sobotni mecz Polska - Rumunia będzie już 37. starciem obu drużyn. Zwykle faworytem byli rywale, ale w ostatnich latach sytuacja diametralnie się zmieniła na korzyść biało-czerwonych. Najlepszy dowód otrzymaliśmy 11 listopada 2016 roku.

Łukasz Fabiański
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pod koniec ubiegłego roku Polacy pewnie pokonali na wyjeździe Rumunię 3:0 po golu Kamila Grosickiego i trafieniom Roberta Lewandowskiego. Gospodarze tylko raz poważnie zagrozili bramce Łukasza Fabiańskiego, ale nie zdołali go pokonać. Było to dopiero 6. zwycięstwo naszych piłkarzy z tym rywalem.

Zobacz także

Bilans wciąż jest bardzo niekorzystny. Z 36 meczów Polacy przegrali aż 14, a 16 kończyło się remisem. Zwykle Rumuni stawiani byli w roli faworytów, ale teraz role się odwróciły - każdy inny wynik niż zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki będzie niespodzianką.

Polska jest liderem grupy i o 7 punktów wyprzedza 4. Rumunię. W rankingu FIFA ta dysproporcja jest jeszcze większa - biało-czerwoni plasują się na 10. miejscu ex aequo z Hiszpanią, a rywale na 46. Wyżej są m.in. Demokratyczna Republika Konga, Paragwaj i Burkina Faso. Niedawno my byliśmy w takiej sytuacji, teraz to Rumuni muszą oglądać plecy wielu egzotycznych ekip.

Mecz Polska - Rumunia na żywo odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godzinie 20:45.

RadioZET.pl/HPPN/KS