Zamknij

Michniewicz podjął decyzję ws. Lewandowskiego. Kibice będą zachwyceni

19.09.2022 18:00

Czesław Michniewicz na konferencji prasowej przed meczami z Holandią i Walią w Lidze Narodów UEFA wyjaśnił swój plan na to zgrupowanie i zdradził, czy Robert Lewandowski wystąpi w obu spotkaniach. Te pojedynki przesądzą o pozostaniu w elicie bądź spadku do Dywizji B tych rozgrywek.

Michniewicz podjął decyzję ws. Lewandowskiego
fot. PAP

Robert Lewandowski podczas poprzedniego zgrupowania dostał wolne od selekcjonera i nie zagrał w wyjazdowym starciu z Holandią (2:2). Wtedy piłkarze byli już po sezonie ligowym i mieli do rozegrania aż cztery mecze w dwa tygodnie. Teraz to obciążenie będzie dwa razy mniejsze, bo podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się "tylko" z Holandią i Walią - najpierw w Warszawie, potem w Cardiff.

Selekcjoner będzie miał do dyspozycji czterech napastników: poza Lewandowskim powołanie otrzymali Arkadiusz Milik oraz Krzysztof Piątek, którzy latem zmienili otoczenie i powrócili do Włoch - pierwszy do Juventusu, drugi do Salernitany. Karol Świderski robi furorę w MLS i w ostatnim okresie bardzo dobrze prezentował się w drużynie narodowej. Michniewicz ma zatem kilka możliwości zestawienia ataku - z jednym bądź dwoma napastnikami, ale jak zapowiedział na konferencji prasowej, w obu spotkaniach wystąpi snajper Barcelony.

Lewandowski zagra w obu meczach LN

- Zagra na pewno - wyznał trener. - Wtedy były cztery mecze po sezonie, dziś jesteśmy na początku sezonu, może nie do końca na początku. Zagra, nie ma co do tego wątpliwości, nie jest zagrożony kartkami. Nawet przypadkowa kartka z Holandią nie spowoduje absencji w meczu z Walią. Bardzo na niego liczymy - wyjaśnił.

Celem jest pozostanie w dywizji A Ligi Narodów UEFA. Może się okazać, że już po starciu z Holandią biało-czerwoni zrealizują to założenie - stanie się tak, gdy nie przegrają z "Oranje", a Walia ulegnie Belgii. Przy takim obrocie spraw spotkanie w Cardiff może być jedną z nielicznych szans przetestowania zespołu w nietypowym zestawieniu i sprawdzenia kilku zmienników.

Relacja na żywo z meczu Polska - Holandia na sport.radiozet.pl w czwartek 22 września o godz. 20:45.

loader

RadioZET.pl/PAP