Zamknij

Polska - Holandia GODZINA. O której początek meczu Ligi Narodów?

22.09.2022 20:23

Polska - Holandia GODZINA: Wraca Liga Narodów UEFA. W 5. kolejce rozgrywek reprezentacja Polski zagra u siebie z Holandią. Sprawdź, kiedy i gdzie odbędzie się mecz Polska - Holandia. Data i godzina - wszystkie informacje na temat spotkania znajdziesz poniżej.

Polska - Holandia DATA, GODZINA
fot. Beata Zawadzka/East News

Reprezentacja Polski znów zmierzy się z rywalem, który mocno przetestują ją przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Holandia to jedna z najlepszych drużyn Europy, choć jak widzieliśmy w niedalekiej przeszłości, wcale nie taka straszna biało-czerwonym. Piotr Zieliński i spółka zmierzyli się z Oranje w wyjazdowym starciu w czerwcu tego roku i wywalczyli remis 2:2.

Polska - Holandia: O której godzinie mecz? DATA

Dla Holendrów była to jedyny strata punktów w czterech dotychczasowych meczach. Oranje są liderem tabeli grupy D Ligi Narodów z 10 "oczkami" na koncie. 3 punkty mniej mają drudzy Belgowie. Polska zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 4 punktów.

loader

Polska i Holandia do tej pory grały ze sobą aż 18 razy. Biało-czerwoni odnieśli tylko 3 zwycięstwa, 7 spotkań kończyło się remisem, a 8-krotnie wygrywali Pomarańczowi. Ostatni raz Polakom udało się pokonać Holendrów dość dawno, bo w 1979 roku. Wtedy wygraliśmy 2:0 po trafieniach Zbigniewa Bońka i Włodzimierza Mazura.

GODZINA meczu Polska - Holandia w Lidze Narodów

Mecz Polska - Holandia na żywo odbędzie się w czwartek, 22 września, o godzinie 20.45.

RadioZET.pl