Zamknij

Polska - Bośnia: Brzęczek dokona zmian. Przewidywany skład

07.09.2020 09:45

Bośnia i Hercegowina – Polska: przewidywany skład. Na drugi mecz Polaków w Lidze Narodów, Jerzy Brzęczek ma zamieszać w składzie, w którym mogą pojawić się debiutanci. W bramce, Łukasz Fabiański zastąpi Wojciecha Szczęsnego, a w ataku od pierwszych minut ma zagrać Arkadiusz Milik.

Bośnia i Hercegowina - Polska: przewidywany skład
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bośnia i Hercegowina – Polska: jakim składem zagrają Polacy? Jerzy Brzęczek w czasie niedzielnej konferencji prasowej ujawnił, że w każdej formacji dojdzie do zmian w składzie. W drugim meczu Ligi Narodów, biało-czerwoni mają zagrać o wiele bardziej ofensywnie niż miało to miejsce w spotkaniu z Holandią (0:1).

Podobnie jak w poprzedniej edycji LN, Brzęczek rozdzieli mecze pomiędzy dwóch bramkarzy. Tym razem między słupkami zobaczymy Łukasza Fabiańskiego, który zastąpi Wojciecha Szczęsnego. Na tę chwilę nie wiadomo czy selekcjoner w październiku powtórzy ten ruch, czy już wtedy wskaże, który z golkiperów jest numerem jeden.

Polska - Bośnia: Brzęczek dokona zmian w każdej formacji

W obronie podstawowymi graczami bezapelacyjnie są Kamil Glik i Jan Bednarek. Jednak piłkarza Southampton może zmienić Sebastian Walukiewicz. Pytanie czy nie lepiej, aby młody zawodnik nie mógł pokazać się w październikowym towarzyskim starciu z Finlandią, czy od razu ma zostać rzucony na walkę o punkty?

Bośnia i Hercegowina - Polska: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz LN?

Być może trener reprezentacji Polski na lewej stronie obrony postawi na tak wyczekiwanego lewego defensora, którym ma być Maciej Rybus. Na drugim skrzydle może pojawić się Bartosz Bereszyński lub Tomasz Kędziora.

W meczu z Bośnią i Hercegowiną w środku pola w duecie z Grzegorzem Krychowiakiem ma zagrać Jacek Góralski, który w ubiegłorocznych meczach ze Słowenią i Macedonią Północną pokazał się z twardej gry. Przed nimi znalazłby się Piotr Zieliński.

Bośnia i Hercegowina - Polska: Kiedy i o której mecz Ligi Narodów? [DATA, GODZINA]

Na skrzydle wydaje się, że od pierwszych minut zagra Kamil Grosicki. Bardziej doświadczony zastąpi Sebastiana Szymańskiego, który w meczu z Holandią był zupełnie niewidoczny. Po drugiej stronie ma pojawić się Kamil Jóźwiak, który zebrał pozytywne oceny po starciu z Holandią.

Bośnia i Hercegowina - Polska: Przewidywany skład

W ataku Krzysztofa Piątka ma zastąpić Arkadiusz Milik. W piątkowym meczu zawodnik Napoli wszedł z ławki rezerwowych w 60. minucie, a teraz zagra od początku. W spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną ma być odwrotnie.

Fabiański - Rybus, Bednarek (Walukiewicz), Glik, Kędziora- Krychowiak, Góralski, Zieliński, Grosicki, Jóźwiak (Szymański) - Milik

Mecz Polska - Bośnia na żywo w poniedziałek, 7 września o godzinie 20:45. Relacja live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl