Polacy rozgromili Bośnię i Hercegowinę, przełamanie Lewandowskiego

14.10.2020 22:37

Reprezentacja Polski pokonała w 4. kolejce Ligi Nardów Bośnię i Hercegowinę 3:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Dzięki zwycięstwu, biało-czerwoni objęli fotel lidera tabeli.

Polska - Bośnia NA ŻYWO

Na początku meczu Bośniacy kilkukrotnie zagrozili naszej bramce i wydawało się, że biało-czerwonych czeka trudny mecz. Jednak w 15. minucie, Robert Lewandowski wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Ahmedhodzicia przed polem karnym. Sędzia bez wahania pokazał obrońcy czerwoną kartkę. Od tego momentu Polacy zaczęli przeważać na połowie przeciwników, czując większą swobodę.

Już w 23. minucie Lewandowski mógł otworzyć wynik meczu. Jacek Góralski wbiegł w pole karne i po piętce Linettego zagrał do napastnika. Jednak kapitan naszej kadry będąc w idealnej sytuacji, uderzył piłkę nad poprzeczką. Po siedmiu minutach Lewandowski znalazł sobie trochę wolnego miejsca przed polem karnym i zdecydował się na strzał, ale trafił w słupek.

Polska - Bośnia 3:0. Bohater Lewandowski, kapitalni Klich i Linetty [OCENY]

W 40. minucie spotkania, Lewandowski wreszcie dopiął swego. Po zablokowaniu uderzenia Linettego, piłka znalazła się pod nogami Jóźwiaka, który wystawił ją napastnikowi Bayernu, a ten pewnym strzałem pokonał Sehicia.

Polska - Bośnia: Koncertowa gra Polaków, dwa gole Lewandowskiego

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy, Lewandowski popisał się fenomenalną asystą. Kapitan reprezentacji Polski miękko dośrodkował piłkę w pole karne wprost na głowę Linettego, który skierował futbolówkę do bramki.

Po zmianie stron, Polacy nie zwalniali tempa. Już w 51. minucie Mateusz Klich wrzucił piłkę w pole karne Bośniaków. Tam Lewandowski urwał się obrońcom i pewnym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Liga Narodów: Dywizja A - TABELA grupy reprezentacji Polski

Przez kolejne minuty, biało-czerwoni przez większość czasu utrzymywali się przy piłce na połowie rywala, ale po żadnej z akcji nie udało im się podwyższyć prowadzenia.

Ostatecznie Polacy pokonali Bośnię i Hercegowinę 3:0 i zostali liderami swojej grupy Dywizji A Ligi Narodów.

Polska - Bośnia i Hercegowina 3:0 (2:0).

Bramki: Robert Lewandowski dwie (40, 51), Karol Linetty (45-głową).