Zamknij

Piłkarze chcieli sprzeciwić się wojnie w Ukrainie. Zanotowali wpadkę

Maciej Walasek
14.03.2022 10:39

Przed meczem w Rumunii piłkarze Politehnica Iasi chcieli wyrazić swoje swój sprzeciw wojnie w Ukrainie. Sportowcy zaliczyli wpadkę, myląc swoje ustawienie w kwestii napisu "stop war".

wojna w Ukrainie
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Już niespełna trzy tygodnie Ukraińcy bronią się przed atakiem Rosjan, którzy próbują wedrzeć się do Kijowa i przejąć stolicę. W międzyczasie wiele innych miast jest bombardowanych. W niedzielę rakiety spadały także w zachodniej części kraju, niedaleko granicy z Polską.

W tym czasie sportowcy z całego świata łączą się z Ukrainą, wyrażając swoje poparcie. Wśród nich pojawił się także Robert Lewandowski, który w meczu z Eintrachtem Frankfurt założył opaskę w barwach Ukrainy. Podczas spotkania drugiej ligi rumuńskiej CSM Politehnica Iasi rywalizował z Astrą Giurgiu. Zanim zawodnicy rozpoczęli grę, także wyrazili sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Piłkarze ubrali białe koszulki, a na każdej z nich znajdowała się litera. Razem mieli stworzyć hasło "stop war", czyli stop wojnie, ale wyszło im coś zupełnie innego.

Wpadka piłkarzy. Chcieli sprzeciwić się wojnie w Ukrainie

Sportowcy zamiast tego napisu stworzyli hasło "Raw pots", co można przetłumaczyć na "surowe garnki". Ich wpadka odbiła się szerokim echem w mediach.

Wojna w Ukrainie - relacja na żywo

"Żenująca chwila w meczu Poli Iasi — Astra w drugiej lidze! Przesłanie przeciwko wojnie stało się źródłem śmiechu po tym, jak zawodnicy z Jassów stanęli w złej kolejności" - pisał serwis romaniatv.net.

Po kilku chwilach sytuacja została opanowana, a gracze poprawili swoje ustawienie.

Ostatecznie Politehnica Iasi wygrała z Astrą Giurgiu 3:1.

loader

RadioZET.pl