Piękne słowa Błaszczykowskiego o Piszczku: Dla Polski oddał serce i duszę

19.11.2019 19:46

Jakub Błaszczykowski w rozmowie z UEFA.com podziękował Łukaszowi Piszczkowi za grę w reprezentacji Polski. Obrońca Borussii Dortmund we wtorek po raz ostatni wybiegnie na murawę w koszulce z orzełkiem na piersi.

Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę po mistrzostwach świata w Rosji, ale dopiero półtora roku później nadarzyła się okazja, by zorganizować mu pożegnanie. Przypadło ono na ostatni mecz eliminacji Euro 2020 ze Słowenią.

Błaszczykowski o Piszczku: Piękne słowa

O 66-krotnym reprezentancie Polski nie zapomniała również UEFA, która na tę okoliczność porozmawiała z Jakubem Błaszczykowskim. Skrzydłowy Wisły Kraków oddał piękny hołd swojemu przyjacielowi.

- Chciałbym podziękować Łukaszowi za jego zaangażowanie w reprezentacji. Oddał swoje serce i duszę dla Polski. Wiem, ile czasem kosztowało go to zdrowia - powiedział Kuba.

- Moim zdaniem przyjaźń oznacza także zrozumienie innej osoby. Ja rozumiem i szanuję jego decyzję. Oczywiście gdy oglądałem jego ostatnie mecze w Bundeslidze widziałem, że nadal jest w doskonałej formie. Ale tak jak powiedziałem: wiem też, jak wiele poświęcił dla piłki i drużyny narodowej - dodał.

Błaszczykowski zdradził ponadto, że w pamięci szczególnie zapadło mu spotkanie z Czarnogórą w eliminacjach MŚ 2018, w którym Piszczek strzelił zwycięskiego gola w 82. minucie.

Mecz Polska - Słowenia na żywo o godz. 20:45 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/UEFA.com/Sportowe Fakty