Zamknij

Osama bin Laden na stadionie Leeds United. Wpadka angielskiego klubu

25.06.2020 13:46

Twarz Osamy bin Ladena, nieżyjącego już terrorysty AL-Kaidy, znalazła się wśród podobizn kibiców Leeds United podczas spotkania 38. kolejki Championship z Cardiff City.

Osama bin Laden na stadionie Leeds United
fot. Twitter

Pandemia koronawirusa sprawiła, że niemal wszystkie mecze piłkarskie - wyjątkiem jest m.in. PKO Ekstraklasa, gdzie trybuny mogą być wypełnione w 25 procentach pojemności - odbywają się bez udziału publiczności. Aby zminimalizować straty, część klubów postanowiło sprzedawać wirtualne wejściówki - fani kupują bilet, wysyłają zdjęcie swojej twarzy, a pracownicy danej drużyny drukują je i przyczepiają do krzesełek na stadionie. Dopingu z tego nie ma, ale przynajmniej obiekt wygląda na zapełniony.

Niestety niektórzy robią sobie żarty z tej sytuacji i wykorzystują nieuwagę przedstawicieli klubów. Tak się stało w przypadku Leeds United, zespołu, którego barw bronią Mateusz Klich i Mateusz Bogusz.

Bin Laden na stadionie Leeds

Jeden z kibiców wykupił sobie taką miejscówkę na Elland Road. Problem w tym, że zamiast swojego zdjęcia, przysłał fotografię zabitego w 2011 roku przez wojska amerykańskie przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Nikt z pracowników "Pawi" nie zorientował się, że to podobizna dżihadysty i postąpił dokładnie tak jak w przypadku "normalnych" fanów. W rezultacie bin Laden "zasiadł" wśród sympatyków Leeds na meczu z Cardiff.

Bin Laden na trybunach. Odpowiedź Leeds United

Rzecznik wicelidera Championship przyznał, że gdy zdjęcie "tekturowego" terrorysty zaczęło krążyć w sieci, podjęto natychmiastowe działania na rzecz usunięcia go ze stadionu. Zaznaczył ponadto, że od tej chwili każda przysłana do klubu fotografia będzie weryfikowana.

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu pierwszej ligi angielskiej Leeds United z dorobkiem 71 punktów zajmuje 2. miejsce. Tyle samo "oczek" zgromadził lider, drużyna Kamila Grosickiego, West Bromwich Albion. Na miejscach barażowych znajdują się obecnie Fulham, Brentford, Nottingham Forest i Preston North End.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/se.pl