Zamknij

Oficjalnie: Robert Lewandowski z nagrodą na gali Złotej Piłki 2022

17.10.2022 21:21

To już oficjalne - Robert Lewandowski otrzymał kolejną nagrodę na gali Złotej Piłki. W tym roku po raz kolejny otrzymał nagrodę dla najlepszego strzelca w sezonie 2021/2022. Tym razem jednak statuetka nosi nazwę im. Gerda Muellera.

Lewandowscy
fot. ALAIN JOCARD/AFP/East News

Robert Lewandowski cały czas czeka na główne wyróżnienie na gali Złotej Piłki 2022 i - jak spekulowano w mediach - w celu realizacji tego marzenia zamienił latem Bayern Monachium na Barcelonę. Kapitan reprezentacji Polski znalazł się w tym roku w czołowej piątce, ale na sukces nie mógł liczyć - niekwestionowanym faworytem od początku był bowiem Francuz Karim Benzema. Niemniej 34-latek stawił się w Paryżu, by odebrać inną z nagród.

W 2021 roku "France Football", które odwołało głosowanie w "pandemicznym" 2020 roku, chcąc wynagrodzić Lewandowskiemu stratę [wtedy był faworytem - red.], specjalnie dla niego utworzyło nagrodę dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. W tegorocznym plebiscycie statuetka ponownie trafiła w ręce napastnika Barcelony.

Lewandowski z nagrodą na gali Złotej Piłki 2022

- To takie samo wyróżnienie jak w edycji 2021 - dla zawodnika, który strzelił łącznie najwięcej goli w klubie i w reprezentacji. Jest tylko jedna różnica. Od tego roku nagroda ta nosi imię Gerda Muellera, znakomitego niemieckiego napastnika - powiedział redaktor naczelny magazynu Pascal Ferre, cytowany przez Wirtualną Polskę Sportowe Fakty.

Śledź relację live online i wyniki gali Złotej Piłki 2022 na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty