Obserwuj w Google News

Rosjanie napisali absurdalny list do FIFA i UEFA. Podpisał go Czerczesow

2 min. czytania
14.03.2022 19:55
Zareaguj Reakcja

Decyzją FIFA i UEFA Rosja została wyrzucona z rozgrywek tych dwóch organizacji. Z tym obrotem spraw dalej nie może pogodzić się tamtejszy związek weteranów, który wpadł na absurdalny pomysł i wysłał specjalny list do obu federacji.

Stanisław Czerczesow
fot. ANTON VAGANOV/AFP/East News

Rosyjska inwazja skierowana w Ukrainę sprawiła, że FIFA i UEFA pod naciskiem, m.in. PZPN-u ostatecznie ugięły się i wyrzuciły rosyjskie kluby oraz reprezentacje z rozgrywek obu federacji. Wkroczenie wojsk Władimira Putina jest dla wielu niewinnych ludzi wyrokiem śmierci. Niestety nadal kilka rosyjskich organizacji nic sobie z tego nie robi i brnie w zaparte.

Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) złożył już odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Ale to nie koniec. Na absurdalny krok zdecydowali się inni przedstawiciele rosyjskiego futbolu, byli piłkarze "Sbornej".

Absurdalny list Rosjan do FIFA i UEFA

Chodzi o Rosyjski Związek Weteranów Piłki Nożnej, w którego skład wchodzi m.in. były szkoleniowiec Legii Warszawa Stanisław Czerczesow. Obecny trener węgierskiego Ferencvarosu złożył podpis pod absurdalnym listem skierowanym do FIFA i UEFA.

Redakcja poleca

"Rosja wspiera wszystkie kluczowe projekty oraz inicjatywy FIFA i UEFA, podziela główne zasady organizacji. Niestety, teraz organizacje te nie stanęły w obronie interesów rosyjskiej i światowej społeczności piłkarskiej. Wręcz przeciwnie, natychmiast porzuciły główną zasadę: piłka nożna jest poza polityką" - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:  Wojna na żywo - najnowsze informacje

"Rosyjski Związek Piłki Nożnej kwestionuje Wasze decyzje w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu. Prosimy, abyście pamiętali, że FIFA i UEFA muszą strzec interesów społeczności piłkarskiej" - dodano.

Póki co nic nie wskazuje na to, by międzynarodowe federacje piłkarskie rozważyły kuriozalną prośbę rosyjskich weteranów. Przypomnijmy, że już teraz wiadomo, że reprezentacja Polski zagra towarzyski mecz ze Szkocją, w miejsce pierwotnego spotkania z Rosją.

RadioZET.pl/Rosyjski Związek Weteranów Piłki Nożnej