Zamknij

Niepokojące wieści ws. zdrowia Matty'ego Casha. Co z występami obrońcy?

Maciej Walasek
06.09.2022 12:19

Wrześniowe występy Matty'ego Casha w reprezentacji Polski stoją pod dużym znakiem zapytania. Już w przyszłym tygodniu poznamy listę powołanych piłkarzy przez Czesława Michniewicza na kolejne spotkania w Lidze Narodów. Dodatkowo wkrótce nastąpi prezentacja nowych strojów kadry.

Matty Cash
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Matty Cash najprawdopodobniej nie weźmie udziału we wrześniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jednak jeszcze kilka dni temu Czesław Michniewicz uspokajał kibiców, mówiąc, że "to nic poważnego". Wydaje się jednak, że obrońcy ASton Villi zabraknie w najbliższych meczach biało-czerwonych, którzy będą kontynuować walkę w Lidze Narodów. Według informacji PAP Matty Cash może pauzować nawet cztery tygodnie.

- Udział Matty'ego we wrześniowych meczach kadry stoi pod dużym znakiem zapytania - przyznał Jakub Kwiatkowski.

Po czterech kolejkach w grupie 4 dywizji A polska kadra ma cztery punkty i zajmują trzecie miejsce - za Holandią (10 pkt) i Belgią (7), ale przed Walią (1). 22 września Polacy zagrają w Warszawie z Holandią, a trzy dni później podejmą na wyjeździe Walię.

Występy Matty'ego Casha niepewne

- Ogłoszenie kadry nastąpi w najbliższy poniedziałek. Do tego czasu mamy jeszcze inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji, a w weekend mecze ligowe. Mamy nadzieję, że ominą nas kolejne kontuzje - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN.

- Trudno mi powiedzieć ilu piłkarzy dostanie powołanie, ale prawdopodobnie będzie to 28-30 zawodników - dodał.

Podopieczni Michniewicza rozpoczną zgrupowanie 19 września (poniedziałek).

- Od początku zgrupowania będziemy w Warszawie, a w sobotę 24 września polecimy do Cardiff. Tym razem nie planujemy zajęć na boisku KS ZWAR. Będziemy trenować na stadionie Legii i zrobimy dodatkowy trening na PGE Narodowym, oprócz tego tradycyjnego dzień przed meczem. Chcemy mieć jak najlepszą murawę, typowo piłkarską, a ta na Legii jest w bardzo dobrym stanie - powiedział team menedżer reprezentacji.

Kiedy nowe stroje polskich piłkarzy?

Jednocześnie Kwiatkowski podkreślił, że wrześniowe zgrupowanie kadry, ostatnie przed listopadowym (bezpośrednim przed MŚ w Katarze), będzie krótkie i napięte. Nie tylko z powodów typowo piłkarskich.

- Mamy obowiązki, zobowiązania wobec sponsorów. Nagramy m.in. reklamę dla Orlenu, bo - jak wiadomo - połączył się z Lotosem (dotychczasowym sponsorem kadry - przyp.red.). Mamy również zaplanowaną sesję z Vistulą - w garniturach, w których polecimy do Kataru - powiedział Kwiatkowski.

Wcześniej, bo już w przyszłym tygodniu, kibice poznają nowe koszulki polskich piłkarzy.

- To będą stroje, w jakich wystąpimy w najbliższym cyklu dwuletnim, obejmującym m.in. MŚ w Katarze oraz eliminacje mistrzostw Europy 2024. Piłkarze będą mieć zdjęcia już w nowych koszulkach. Jakie są te stroje? Nie mogę zdradzić szczegółów, nie jestem upoważniony. To nie jest tak, że tylko my je teraz zakładamy. Firma Nike będzie prezentować koszulki wszystkich reprezentacji, które ubiera - zakończył Jakub Kwiatkowski.

loader

RadioZET.pl/PAP - Maciej Białek