Obserwuj w Google News

Nie mógł wybrać lepszego momentu. Gol kadrowicza w MLS na oczach Michniewicza

1 min. czytania
17.04.2022 13:15
Zareaguj Reakcja

Adam Buksa wreszcie przełamał swoją niemoc strzelecką. Piłkarz New England Revolution wybrał sobie idealny moment na pokazanie swoich umiejętności. Mecz z Charlotte FC z trybun oglądał selekcjoner Czesław Michniewicz.

Adam Buksa
fot. Twitter screen/Major League Soccer

Adam Buksa nie był ostatnio w dobrej formie strzeleckiej. Co prawda Polak zaliczył dublet w Lidze Mistrzów CONCACAF, jednak w Major League Soccer nie był w stanie znaleźć drogi do bramki w pierwszych pięciu kolejkach sezonu.

Przełamanie nadeszło w idealnym momencie. New England Revolution mierzyło się na własnym stadionie z Charlotte FC. Wynik spotkania otworzył już w 8. minucie Buksa. Napastnik wykorzystał idealne dogranie piłki z prawego skrzydła. 

Redakcja poleca

Buksa strzela na oczach Michniewicza [WIDEO]

Mecz z poziomu trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. Trener przyleciał do Stanów Zjednoczonych, by przyglądać się kadrowiczom. Oprócz Buksy śledził poczynania Karola Świderskiego, który broni barw Charlotte FC. Okazji do zaprezentowania swoich umiejętności nie mieli Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński, którzy znaleźli się poza kadrą meczową.

Adam Buksa w ostatnim czasie może liczyć na regularne powołanie do reprezentacji Polski. 25-latek rozegrał w niej siedem spotkań, w których strzelił pięć bramek.

RadioZET.pl