Obserwuj w Google News

Były piłkarz Barcelony bojkotuje mecz kadry. Jego reprezentacja ma grać z Rosją

2 min. czytania
09.09.2022 21:15
Zareaguj Reakcja

Miralem Pjanić zbojkotuje mecz towarzyski Bośni i Hercegowiny, w której rywalem kraju z Bałkanów będzie Rosja. - Brakuje mi słów. Pytali mnie o zdanie, mówiłem, że to zła decyzja – stwierdził były piłkarz Barcelony.

Miralem Pjanić bojkotuje mecz kadry. Jego reprezentacja ma grać z Rosją
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Bośnia i Hercegowina ma zagrać mecz towarzyski z Rosją tuż przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze. Mundial rozpoczyna się 20 listopada, a spotkanie miałoby się odbyć w Petersburgu dzień wcześniej. Miralem Pjanić w rozmowie z dziennikarzem portalu Sportske.ba stwierdził: - Słyszałem o decyzji federacji. Oni znają moje stanowisko. Dzwonili, pytali, co myślę o grze. Powiedziałem to, co myślałem, a potem podjęli inną decyzję. To nie jest dobra decyzja – podkreślił jasno pomocnik. 

Pjanić był wyraźnie przybity tym, że bośniacka federacja wbrew jego opinii zgodziła się na grę z Rosją. - Brak mi słów. Kiedy drużyna narodowa zaczyna grać dobrze, zawsze coś idzie nie tak. Nie wiem, co powiedzieć. NSBiH (bośniacka federacja) zna moje stanowisko. Powiem tylko, że ta decyzja nie jest dobra – powiedział Pjanić w rozmowie z Sportske.ba.

Pjanić od tego tygodnia jest piłkarzem  klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Sharjah FC. Pomocnik odszedł z Barcelony za darmo. W reprezentacji zagrał 107 meczów, w których zdobył łącznie 18 goli i zaliczył 29 asyst.

Redakcja poleca

Rosja wykluczona z rozgrywek

Ostatnim meczem, w którym zagrała reprezentacja Rosji, było spotkanie eliminacyjne do mistrzostw świata. Sborna wygrała je z Chorwacją 1:0. Później kadra Rosji miała zagrać jeszcze z Polską w barażach do MŚ, jednak po inwazji na Ukrainę i zawieszeniu federacji przez FIFĘ i UEFĘ naszej drużynie narodowej przyznano walkowera.

Rosja z powodu zawieszenia nie zagrała też meczów w Lidze Narodów (z Albanią, Izraelem i Islandią). Więcej - Sborna aż do tego momentu nie była sobie w stanie znaleźć żadnego rywala do meczu towarzyskiego. Rosja musiała grać mecze „sama ze sobą”, czyli z młodzieżową kadrą Rosji. Odbyło się ono w marcu, a na Twitterze federacji napisano, że starsi reprezentanci wygrali 1:0. „To był dobry sparing. Odnieśliśmy minimalne zwycięstwo nad młodym zespołem”.

RadioZET.pl/PAB