Zamknij

"Dymy" po meczu z Walią. Michniewicz przyłapał Szczęsnego na paleniu

26.09.2022 09:33

Czesław Michniewicz przyłapał Wojciecha Szczęsnego na paleniu w szatni po meczu Polska - Walia (1:0) w Lidze Narodów. O wszystkim w zabawny sposób opowiedział na konferencji prasowej.

Wojciech Szczęsny
fot. PAP/Leszek Szymański

Wojciech Szczęsnymeczu z Walią obronił 3 strzały, które zostały oddane z pola karnego, do tego miał 3 kluczowe interwencje, a także zaliczył 1 przechwyt przy dośrodkowaniu rywali. Nasz bramkarz był w niedzielę jednym z najlepszych zawodników kadry, co zauważył Czesław Michniewicz, który chwalił go podczas konferencji prasowej.

loader

- Cieszę się, że Wojtek w kluczowych momentach nam bardzo pomaga. Tak było w barażowym meczu ze Szwecją, tak było także w Cardiff. Nieprzypadkowo występuje w takim klubie jak Juventus. To bramkarz ze światowej czołówki. Miał swoje problemy, wiele osób podpowiadało, żeby dokonać zmiany w naszej bramce, lecz nie ulegliśmy tej presji. To, że czasami opuści się kilka spotkań w klubie, w jego przypadku nie oznacza, że przestaje on potrafić bronić. Wojtek zawsze jest bardzo skoncentrowany, ale zawsze daje też dużo zespołowi w kwestii atmosfery - powiedział Michniewicz.

Szczęsny palił po meczu z Walią - WIDEO

Selekcjoner kadry opowiedział też, jak Szczęsny odpoczywał po meczu. - Wszedłem po meczu do szatni, poszedłem do toalety i myślałem, że toaleta się pali, a słyszę, że Wojtek tam jest. Mówię: Wojtek, co się dzieje? On odpowiada: woda się spłukuje. A tam dym leci - śmiał się selekcjoner kadry.

Szczęsny rekordzistą wśród bramkarzy

Dla Wojciecha Szczęsnego mecz z Walią był 66. spotkaniem reprezentacji, w którym wziął udział, co czyni go rekordzistą na tej pozycji. Granicę 70 występów osiągnęło dotychczas 18 piłkarzy, jednak byli to zawodnicy z pola - obrońcy, pomocnicy i napastnicy.

Rekordzistą w liczbie występów w kadrze jest Robert Lewandowski (134 mecze, 76 goli). Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje Jakub Błaszczykowski (108 meczów, 21 goli), a trzecie Michał Żewłakow (102 mecze, 3 gole). 

RadioZET.pl/PAP