Zamknij

Mario Goetze odstawiony od treningów w BVB. Ma poważne problemy zdrowotne

Krzysztof Sobczak
28.02.2017 08:49

Pomocnik Borussii Dortmund Mario Goetze, który ma poważne problemy zdrowotne, został przez sztab medyczny drużyny odsunięty od treningów.

Mario Goetze
fot. imago/DeFodi/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

U byłego piłkarza mistrza Niemiec Bayernu Monachium zdiagnozowano zaburzenia metaboliczne organizmu, które powodują coraz częściej powtarzające się kontuzje mięśni.

Zobacz także

Teraz Goetze, który w 2014 roku sięgnął wraz z reprezentacją po złoty medal mistrzostw świata w Brazylii, zostanie poddany kompleksowemu leczeniu farmakologicznemu w jednej ze specjalistycznych klinik, ale, jak napisano w komunikacie klubu: "absolutnie konieczne stało się całkowite wycofanie zawodnika z treningów".

Dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc podkreślił, że klub jest bardzo zadowolony, iż w końcu udało się lekarzom ustalić powody stałych problemów zawodnika. Teraz władze zrobią wszystko, aby Goetze mógł jak najszybciej zdrowy wrócić do gry.

24-letni piłkarz po raz ostatni wystąpił 31 stycznia w meczu z Mainz zremisowanym 1:1. Nie grał do końca spotkania, w 66. minucie został zmieniony.

RadioZET.pl/PAP/KS