Obserwuj w Google News

Nieuleczalna choroba odebrała ojca trójce dzieci. Nie żyje znany słowacki piłkarz

1 min. czytania
28.06.2020 17:03
Zareaguj Reakcja

Marian Cisovsky nie żyje. Słowacki piłkarz, znany m.in. z gry w reprezentacji i Viktorii Pilzno, zmarł na nieuleczalne stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Miał 40 lat, osierocił trójkę dzieci.

Nieuleczalna choroba odebrała ojca trójce dzieci. Nie żyje znany słowacki piłkarz
fot. East News

Piętnastokrotny reprezentant Słowacji w piłce nożnej Marian Cisovsky zmarł na ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Miał 40 lat. Z nieuleczalną chorobą, która była powodem śmieci m.in. polskiego piłkarza Krzysztofa Nowaka w 2005 roku, walczył od sześciu lat.

>>>  Nie żyje były reprezentant Szwecji. Cierpiał na śmiertelną chorobę

- Dziś jest najsmutniejszy dzień. Z ciężkim sercem musimy ogłosić, że odszedł na zawsze Marian Cisovsky – podał czeski klub Viktoria Pilzno, w którego barwach zdobył mistrzostwo kraju. Na Słowacji w lidze zwyciężył z Interem Bratysława i Artmedią Petrzalka. W Lidze Mistrzów, z Artmedią, zagrał m.in. przeciwko słynnej Barcelonie.

Tragedia w Niemczech. 38-letnia mistrzyni Europy w judo zmarła we śnie

Marian Cisovsky nie żyje. Znany piłkarz zmarł na nieuleczalną chorobę

Środkowy obrońca wystąpił 15 razy w słowackiej reprezentacji, m.in. w towarzyskim spotkaniu z Polską (2:0), które odbyło się w listopadzie 2013 roku we Wrocławiu. W roli selekcjonera biało-czerwonych zadebiutował wtedy Adam Nawałka. Cisovsky wystąpił też w igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Był żonaty. Osierocił troje dzieci.

Słynny selekcjoner reprezentacji Argentyny ma koronawirusa. Trenował m.in. Maradonę

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu