Zamknij

Trener Leeds United kazał piłkarzom zbierać śmieci wokół ośrodka treningowego

Krzysztof Sobczak
06.08.2018 11:00

Trener Leeds United Marcelo Bielsa słynie z ekscentrycznych zachowań i nieszablonowego podejścia do pracy. Szybko przekonali się o tym jego nowi podopieczni z Leeds United.

Marcelo Bielsa kazał piłkarzom Leeds zbierać śmieci
fot. Facebook/Leeds United

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

63-letni Argentyńczyk objął Leeds United z myślą o wprowadzeniu tego klubu do Premier League. "Pawie", które jeszcze w 2001 roku dotarły do półfinału Ligi Mistrzów, czekają na to już 14 lat.

Zobacz także

Bielsa z przytupem rozpoczął swoją przygodę z angielskim futbolem i szybko zaprowadził nowe porządki. Na jednej z pierwszych odpraw zapytał, ile przeciętny kibic Leeds musi pracować na zakup biletu. W odpowiedzi usłyszał, że trzy godziny. Następnie kazał piłkarzom... przez trzy godziny zbierać śmieci wokół ośrodka treningowe. Wszystko to miało na celu pokazać zawodnikom, że fanom należy się szacunek i w każdym meczu trzeba grać jak o życie.

Leeds - Stoke: Gol Mateusza Klicha

Metody Argentyńczyka - przynajmniej w pierwszym meczu - przyniosły skutek. "Pawie" wygrały na własnym stadionie ze zdegradowanym w poprzednim sezonie z Premier League Stoke City 3:1, a pierwszego gola w nowej kampanii dla tej drużyny zdobył Mateusz Klich.

Polak jest jednym z największych wygranych zmiany trenera i okresu przygotowawczego. Bielsa uwielbia piłkarzy kreatywnych, a takim jest 28-latek. - Zagrał dobrze, ale on ma jeszcze wiele umiejętności, które musi wykorzystywać - ocenił szkoleniowiec. Postawę Klicha docenili także fani, którzy pożegnali go owacją na stojąco.

W 2. kolejce Championship Leeds United zmierzy się na wyjeździe z Derby County. Ten mecz zaplanowano na 11 sierpnia.

RadioZET.pl/Twitter/Guardian/KS