Obserwuj w Google News

Maciej Rybus podjął decyzję ws. wyjazdu z Rosji. Podał powody

Maciej Walasek
1 min. czytania
10.03.2022 20:09
Zareaguj Reakcja

Maciej Rybus postanowił zostać w Rosji i wypełnić kontrakt z Lokomotiwem Moskwa - dowiedział się serwis "Interia". Umowa reprezentanta Polski z klubem wygasa 30 czerwca tego roku.

Maciej Rybus
fot. PIOTR SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Maciej Rybus stanął przed ogromnym dylematem. Po wybuchu wojny w Ukrainie i napaści Rosji, FIFA nie tylko zawiesiła wszystkie rosyjskie drużyny na arenie międzynarodowej, ale zajęła się również piłkarzami grającymi w rosyjskiej i ukraińskiej lidze. Wobec tego Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zawiesiła kontrakty graczy i pozwoliła dokończyć sezon 2021/22 w innych klubach.

Bliski opuszczenia zespołu jest Grzegorz Krychowiak, ale sytuacja Macieja Rybusa wygląda zupełnie inaczej. 32-latek ma żonę Rosjankę, a ich dzieci urodziły się w Rosji. W związku z tym obrońca reprezentacji Polski nie zamierza opuszczać rodziny i pozostanie w moskiewskiej drużynie do końca sezonu.

Maciej Rybus zostaje w Lokomotiwie Moskwa

Maciej Rybus trafił do Lokomotiwu Moskwa w 2017, przechodząc z Olympique Lyon. W sumie w rosyjskim klubie zagrał w 128 meczach, w których strzelił trzy gole i zanotował jedenaście asyst.

RadioZET.pl