Obserwuj w Google News

MŚ 2022: Pięć osób budujących stadion w Dausze z koronawirusem

2 min. czytania
16.04.2020 09:47
Zareaguj Reakcja

U pięciu osób pracujących przy budowie stadionu w katarskiej Dausze, który w 2022 roku gościć ma piłkarskie mistrzostwa świata, wykryto zakażenie koronawirusem. Osoby te zostały odizolowane, ale prac na terenie obiektu nie przerwano.

Pięć osób budujących stadion w Dausze z koronawirusem
fot. KARIM JAAFAR/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według agencji AFP zakażonych zlokalizowano w trzech różnych miejscach placu budowy. Pracodawca zapewnił, że chorzy otrzymają odpowiednią opiekę zdrowotną, jak również miesięczne pensje.

Koronawirus w Katarze

Wiele przypadków zakażeń w Katarze zostało zdiagnozowanych wśród zagranicznych pracowników. Władze zamknęły znaczną część zakładów i strefę przemysłową, gdzie mieszkają i pracują cudzoziemcy, ale nie zapobiegło to rozszerzaniu się epidemii.

Wiele organizacji w Katarze ostrzegało wcześniej, że właśnie wśród grupy pracowników zagranicznych istnieje wysokie ryzyko zakażeń ze względu na warunki bytowe, w jakich przebywają.

W Katarze potwierdzono ponad 3700 przypadków zakażeń SARS-CoV-19. Według tamtejszego ministerstwa zdrowia zmarło z tego powodu siedem osób.

Piłkarskie mistrzostwa świata 2022 rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. W ostatnim mundialu w Rosji w 2018 roku zwyciężyła Francja.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/PAP