Piszczek o sytuacji Krychowiaka: Został mocno sprowadzony na ziemię

Andreas Nicolaides
21.03.2018 10:50

Łukasz Piszczek odniósł się do problemów reprezentantów Polski z regularną grą w klubach. Poruszył m.in. wątek Grzegorza Krychowiaka. Dodał też, że mistrzostwa świata w Rosji będą jego pierwszymi i ostatnimi w karierze.

Łukasz Piszczek
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- To będą moje pierwsze i ostatnie mistrzostwa świata. Chciałbym osiągnąć tam jak najwięcej, dać z siebie wszystko. Taki cel mam w głowie - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl.

Piszczek zakończy karierę po MŚ 2018

Tym samym potwierdził wcześniejsze informacje na temat tego, że po mundialu w Rosji zakończy karierę.

Jak zareagował na pytanie, czy obecna kadra jest lepsza od tej, która grała na Euro 2016?

Kadra reprezentacji Polski na mundial 2018

- To nie jest ta sama grupa ludzi, która pojechała do Francji. Nieco się zmieniła. Może nie personalnie, ale jakościowo. Każdy z nas jest na innym etapie kariery. Wtedy przed turniejem wszyscy graliśmy w klubach, szło nam dobrze. Teraz sytuacja niektórych się zmieniła - przyznał.
Jednym z przykładów jest Grzegorz Krychowiak, który po transferze do PSG miał duże problemy ze złapaniem się do kadry meczowej. Pewnego składu nie też po odejściu na wypożyczenie do WBA.

Krychowiak ma problemy z grą w WBA

- Dwa lata temu Grzesiek wygrywał Ligę Europy, był na topie. Teraz jest na innym biegunie, przez świat piłki został dość mocno sprowadzony na ziemię. Wiadomo, że starał się zachować spokój, ale okazało się, że wybór Paris Saint-Germain był błędem. On do tamtej drużyny nie pasował, nie była skrojona dla niego. Teraz ważne jest, aby odbudował rytm meczowy - zaznaczył Piszczek.

Mecz Polska - Nigeria na żywo na sport.radiozet.pl. Jego początek 23 marca o godz. 20.45. Cztery dni później biało-czerwoni zagrają z Koreą Południową.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN