Obserwuj w Google News

Boniek o decyzji Piszczka: Tak już jest w futbolu

Dominik Gołdyn
1 min. czytania
05.08.2018 10:07
Zareaguj Reakcja

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w polskiej drużynie narodowej. Decyzję prawego obrońcy reprezentacji Polski skomentował Zbigniew Boniek. - Kto wie, może niedługo spotkamy się z Łukaszem na ławce trenerskiej - mówił prezes PZPN.

Boniek
fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sobotni wpis w mediach społecznościowych i oficjalne zakończenie kariery reprezentacyjnej przez Łukasza Piszczka zszokowało polskich kibiców. "Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca" - napisał 33-letni piłkarz. W biało-czerwonych barwach obrońca Borussii Dortmund rozegrał 65 meczów i zdobył trzy bramki.

Jerzy Brzęczek na pierwszej konferencji prasowej mówił, że prawy obrońca najbardziej przeżył nieudany występ na mundialu w Rosji. Liczył jednak na dalsze wsparcie Piszczka.

Boniek żegna Piszczka 

Zbigniew Boniek za pośrednictwem portalu Łączy Nas Piłka podziękował Łukaszowi Piszczkowi za występy w biało-czerwonych barwach. 

- Łukasz przez lata pokazywał charakter prawdziwego wojownika, będąc bardzo ważnym piłkarzem reprezentacji. Szkoda, że ten etap się kończy, ale tak już jest w futbolu. Dziękujemy Łukaszowi za wszystko, co nam dał, występując z orłem na piersi - powiedział prezes PZPN.

Łukasz Piszczek skomentował występ na mundialu. Obrońca skrytykował Adama Nawałkę

Łukasz Piszczek w reprezentacji Polski zadebiutował w 2007 roku. Rok później znalazł się w kadrze biało-czerwonych na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii. Piszczek wystąpił również na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i cztery lata później we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Na tegorocznym mundialu w Rosji wziął udział w dwóch spotkaniach.

RadioZET.pl/Łączy Nas Piłka/DG