Zamknij

Złe wieści dla polskiego bramkarza. Jego klub ściągnął słynnego golkipera

04.08.2022 11:15

OGC Nice poinformowało w środę o wykupieniu z Leicester City bramkarza reprezentacji Danii - Kaspera Schmeichela. Taki transfer może oznaczać złe wieści dla innego golkipera nicejczyków - Polaka Marcina Bułki.

Marcin Bułka
fot. Urman Lionel/ABACA/Abaca/East News

Znany bramkarz piłkarskiej reprezentacji Danii Kasper Schmeichel przechodzi z Leicester City do OGC Nice - potwierdziły w środę oba kluby. We francuskim zespole jego konkurentem do miejsca między słupkami będzie Marcin Bułka.

Oficjalnie nie ujawniono szczegółów transferu i umowy Schmeichela. Według brytyjskich mediów doświadczony golkiper podpisał trzyletni kontrakt. "OGC Nice jest zachwycone przybyciem do klubu półfinalisty mistrzostw Europy" – oświadczył klub Ligue 1.

Oficjalnie: Kasper Schmeichel w OGC Nice

35-letni obecnie Schmeichel grał w Leicester od 2011 roku. Wywalczył z tym zespołem mistrzostwo Anglii w 2016 roku, a pięć lat później - Puchar Anglii. W reprezentacji Danii rozegrał dotychczas 84 mecze, a zadebiutował w 2013 roku.

Przypomnijmy, że bramkarzem Nice jest również Marcin Bułka. Polski golkiper, grający wcześniej w tym klubie na zasadzie wypożyczenia, został dwa miesiące temu wykupiony z Paris Saint-Germain. 22-latek trafił do Nice w sierpniu 2021 roku. Nicejczycy zagwarantowali sobie wówczas opcję transferu definitywnego Polaka.

W minionym sezonie Bułka dotarł z Nice do finału Pucharu Francji, w którym lepszy okazał się jednak FC Nantes.

loader

RadioZET.pl/PAP