Zamknij

Reprezentant Polski znalazł nowy klub. Zamienił MLS na Ligue 1

05.08.2021 22:36

Przemysław Frankowski przeszedł z Chicago Fire do grającego w Ligue 1 RC Lens. 15-krotny reprezentant Polski, który znalazł się ostatnio w kadrze biało-czerwonych na Euro 2020, podpisał z francuskim klubem pięcioletni kontrakt.

Przemysław Frankowski
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Piłkarz reprezentacji Polski Przemysław Frankowski, uczestnik tegorocznego Euro 2020, przechodzi z Chicago Fire do RC Lens. Umowa z francuskim klubem ma obowiązywać przez pięć lat.

"Przemysław Frankowski wnosi do drużyny trenera Francka Haise'a wszystkie swoje nowoczesne cechy piłkarskie: zdolność adaptacji, szybkość, wytrzymałość" - napisano na stronie RC Lens.

Przemysław Frankowski znalazł nowy klub. Zamienił MLS na Ligue 1

Przypomniano jednocześnie, że w przeszłości klub zatrudniał wielu innych polskich piłkarzy (m.in. Joachim Marx i Jacek Bąk) oraz zawodników polskiego pochodzenia.

W poprzednim sezonie piłkarze Lens zajęli siódme miejsce w Ligue 1.

Przemysław Frankowski w klubach i reprezentacji Polski

26-letni Frankowski występował w Chicago Fire od 2019 roku. Wcześniej reprezentował barwy Jagiellonii Białystok, do której trafił w 2014 roku z Lechii Gdańsk.

W reprezentacji Polski rozegrał dotychczas 15 meczów i strzelił jednego gola. Wystąpił w niedawnych mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w grupie E z dorobkiem jednego punktu.

loader

RadioZET.pl/PAP