Zamknij

Prezes Olympique'u Marsylia: Arkadiusz Milik pozostanie w klubie

20.04.2022 14:58

Prezes Olympique'u Marsylia Pablo Longoria zapowiedział w wywiadzie, że zamierza zatrzymać na następny sezon Arkadiusza Milika. - Mówimy o prawdziwym napastniku, więc zainteresowanie będzie na pewno. Ale chcemy, by z nami pozostał – nie ukrywał.

Prezes Olympique'u Marsylia: Arkadiusz Milik pozostanie w klubie
fot. AP/Associated Press/East News

Arkadiusz Milik w tę środę wrócił do składu Marsylii po miesięcznej kontuzji. Wieczorem Olympique zmierzy się z Nantes w Ligue 1. O roli Polaka w składzie wypowiedział się prezes drużyny, Pablo Longoria. - Arek wzbudza duże zainteresowanie, mówimy o prawdziwym napastniku. Ale naszym pomysłem jest zatrzymanie najlepszych, a Milik jest przywiązany do klubu - powiedział na łamach Tuttosportu prezes OM.

W tym sezonie Milik strzelił 20 bramek w 31 występach dla OM we wszystkich rozgrywkach. Polski napastnik został wypożyczony na 18 miesięcy z Napoli. Jego obecny klub ma obowiązkową opcję wykupu w 2021 roku przez Napoli, gdzie już nie grał. Polak będzie musiał zostać wykupiony na koniec czerwca 2022 r. za 8 mln euro + 4 miliony euro w bonusach.

Olympique Marsylia w półfinale Ligi Konferencji 

Marsylia w ostatniej kolejce przegrała z PSG 2:1. Obecnie zespół Milika, który zajmuje 2. miejsce w tabeli traci już 15 punktów do liderów Ligue 1.

Olympique Marsylia, bez Arkadiusza Milika w składzie, zakwalifikował się też do półfinalu Ligi Konferencji. Wiceliderzy Ligue 1 dwukrotnie pokonali PAOK Saloniki (1:0, 2:1) w ćwierćfinale tych rozgrywek. 

loader