Zamknij

Polscy trzej muszkieterowie w Lens. Pomocnik z Ekstraklasy zawitał do Ligue 1

01.07.2022 16:01

RC Lens za pomocą swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o podpisaniu kontraktu z utalentowanym polskim pomocnikiem. To już trzeci Polak w klubie.

Łukasz Poręba
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Kolonia Polaków w RC Lens znowu się zwiększyła. Przypomnijmy, że w drużynie już są Przemysław Frankowski oraz Adam Buksa. Ten pierwszy świetnie zaprezentował się w debiutanckim sezonie w Ligue 1, natomiast drugi jest nowym nabytkiem, po tym jak zachwycał fanów w New England Revolutions.

Trzecim Polakiem, który dołączył do tego grona jest Łukasz Poręba. O wstępnym porozumieniu mówiło się już wcześniej, jednak dopiero teraz został on zaprezentowany jako piłkarz siódmej drużyny minionego sezonu ligi francuskiej.

Oficjalnie: Poręba nowym piłkarzem RC Lens

Wcześniej Poręba był zawodnikiem KGHM Zagłębie Lubin. Klub z Ekstraklasy nie zarobił jednak na zawodniku ani grosza, bowiem przeszedł on na zasadzie wolnego transferu. Wychowanek klubu z Lubina wyceniany jest obecnie na 1,8 mln euro.

Poręba wystąpił łącznie w 98 spotkaniach w barwach "Miedziowych". W tym czasie udało mu się strzelić cztery gole oraz zanotować pięć asyst.

loader

RadioZET.pl