Zamknij

Milik jednak odejdzie z Marsylii? Teraz wszystko jest już jasne

27.05.2022 11:06

W ostatnich dniach nasiliły się plotki, że Arkadiusz Milik może opuścić Olympique Marsylia z powodu złych relacji z trenerem Jorgem Sampaolim. Sprawę postanowił skomentować prezes OM Pablo Longoria.

Arkadiusz Milik
fot. Olympique de Marseille v Feyenoord Rotterdam/Voetbal Internati/East News

Arkadiusz Milik został wypożyczony do Olympique'u Marsylia z SSC Napoli z obowiązkiem wykupu, co oznacza, że już 1 lipca Polak automatycznie zostanie zawodnikiem francuskiego klubu, a jego umowa będzie ważna do czerwca 2023 roku. Taka sytuacja oznacza, że OM zyska pełną kontrolę nad napastnikiem i będzie mógł np. wystawić go na sprzedaż.

Plotki o chęci pozbycia się reprezentanta Polski z klubu przez marsylczyków krążą w mediach bez przerwy. Szczególnie, że 28-latek miewa zgrzyty z trenerem Jorgem Sampaolim. W ostatnich meczach sezonu Argentyńczyk nie stawiał na Milika, co piłkarzowi miało się mocno nie podobać.

Arkadiusz Milik odejdzie z Olympique'u Marsylia?

W czwartek miał jednak miejsce przełom w kwestii odejścia Polaka z Marsylii. Głos w tej sprawie zabrał bowiem prezes klubu Pablo Longoria.

- Milik jest związany z nami kontraktem. Rozmawialiśmy z nim przez cały sezon. Chcemy zapewnić ciągłość projektu w kolejnym sezonie z tymi zawodnikami, którzy doprowadzili nas do drugiego miejsca w lidze. Zawsze powtarzam, że między inteligentnymi ludźmi równowaga zawsze jest możliwa - stwierdził szef OM.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie Arkadiusz Milik borykał się nie tylko z nieprzychylnie nastawionym do niego trenerem, ale również licznymi kontuzjami. Dlatego statystyki napastnika - czyli 20 bramek we wszystkich rozgrywkach - i tak są bardzo dobre.

loader

RadioZET.pl