Zamknij

Koronawirus w AS Monaco. Co z Kamilem Glikiem?

26.06.2020 12:21

U jednego z piłkarzy AS Monaco testy wykryły obecność koronawirusa. Klub nie ujawnił imienia i nazwiska zawodnika, ale poinformował, że przechodzi on chorobę bezobjawowo.

AS Monaco
fot. JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP/East News

Przeprowadzane od początku tygodnia badania wykazały, że jeden z piłkarzy AS Monaco jest zakażony koronawirusem - poinformował francuski klub, którego zawodnikiem jest Kamil Glik. Testy wykazały też, że dwóch innych graczy wcześniej chorowało, ale obaj są już zdrowi.

W żadnych z wymienionych przypadków nie podano nazwisk. W komunikacie zaznaczono, że obecnie zakażony piłkarz przechodzi chorobę bezobjawowo i nie ma powodów do zmartwień w kwestii jego zdrowia.

Zobacz także

Koronawirus w AS Monaco. Co z Kamilem Glikiem?

"Zgodnie z protokołem spędzi dwa tygodnie w domu. Znajduje się pod nadzorem klubowego sztabu medycznego, który jest w kontakcie z przedstawicielami służby zdrowia" - podkreślono.

Zapewniono też, że obaj zawodnicy, u których stwierdzono dawne ślady obecności Covid-19, są już zdrowi i będą brali udział we wznowionych treningach.

Rywalizacja we francuskiej ekstraklasie w sezonie 2019/20 została zakończona przedwcześnie z powodu pandemii. Obecnie kluby rozpoczynają przygotowania do kolejnego.

Od 1 lipca do składu AS Monaco dołączyć ma bramkarz Radosław Majecki, który ostatnio był wypożyczony do Legii Warszawa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu