Zamknij

Kontuzja Arkadiusza Milika. Polak może nie zagrać do końca sezonu

07.05.2022 20:16

Arkadiusz Milik z powodu kontuzji uda nie znalazł się w kadrze meczowej Olympique Marsylii na wyjazdowe spotkanie 36. kolejki Ligue 1 z Lorient. Francuskie media donoszą, że Polak może nie zagrać nawet do końca sezonu.

Kontuzja Arkadiusza Milika
fot. NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Arkadiusz Milik nie pojechał na Euro 2020 (2021) z powodu kontuzji kolana, następnie stracił szansę występu w spotkaniu barażowym o wyjazd na mundial ze Szwecją z powodu urazu uda, a teraz z obozu Marsylii dotarły kolejne niepokojące wieści. Napastnik biało-czerwonych znalazł się poza kadrą meczową na niedzielne starcie z Lorient.

Według dziennika "L'Equipe", Milik już w rywalizacji z Feyenoordem Rotterdam w półfinale Ligi Konferencji narzekał na ból [wszedł na murawę w pierwszej połowie w miejsce kontuzjowanego Dimitri Payeta - red.]. Byłemu snajperowi Napoli miał się odnowić uraz uda, który wykluczył go z konfrontacji z ekipą "Trzech Koron". Niewykluczone, że Polak nie zagra już w tym sezonie - do końca pozostały trzy kolejki.

Milik kontuzjowany

W przeszłości Arkadiusz Milik dwa razy miał zerwane więzadła krzyżowe w tym samym kolanie, dlatego teraz sztaby medyczne kolejnych jego pracodawców dmucha na zimne i gdy tylko pojawia się jakaś dolegliwość, nie podejmuje ryzyka. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest ta kontuzja i czy wykluczy naszego snajpera na następne miesiące. Niejasna jest też przyszłość Milika w klubie z Lazurowego Wybrzeża.

OM cały czas walczy o wicemistrzostwo Francji. Aktualnie zajmuje 3. miejsce, które uprawnia do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Pozycja wyżej, którą obecnie zajmuje Monaco z taką samą liczbą punktów, to już bezpośrednia promocja do Champions League. Z tyłu czai się Rennes ze stratą trzech "oczek".

RadioZET.pl/L'Equipe