Fantastyczny mecz Milika. Gol i asysta w meczu z Brest

14.03.2022 08:01

Arkadiusz Milik strzelił gola i zanotował asystę, a jego Marsylia wygrała na wyjeździe z Brest 4:1 w niedzielnym meczu 28. kolejki Ligue 1. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał kolejne fantastyczne spotkanie, a na swoim koncie ma już sześć trafień w rozgrywkach ligowych.

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik imponuje strzelecką formą w Olympique Marsylia. Reprezentant Polski trafia do siatki raz za razem, co potwierdził w starciu z Bazyleą w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy.

Nie inaczej było w niedzielnym starciu przeciwko Stade Brestois. Już w 3. minucie 28-latek popisał się prostopadłym zagraniem do Gersona, który otworzył wynik meczu.

Gol i asysta Milika w Ligue 1 [WIDEO]

Po zmianie stron Milik sam podwyższył prowadzenie w 63. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Po siedmiu kolejnych minutach opuścił murawę.

Ostatecznie Olympique Marsylia pokonała Stade Brestois 4:1. Kolejne dwa gole dołożyli Amine Harit i Turek Cengiz Under. Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Irvin Cardona.

Ekipa z Marsylii zakończyła serię trzech ligowych meczów bez zwycięstwa i wróciła na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów. Liderem pozostaje PSG, które ma 15 "oczek" więcej.