Zamknij

Słynny dziennikarz potwierdza. Arkadiusz Milik o krok od giganta

23.08.2022 19:42

Wiele wskazuje na to, że przyszłość Arkadiusza Milika będzie na dniach całkowicie wyjaśniona. Jak poinformował we wtorek słynny włoski dziennikarz specjalizujący się w transferach Gianluca Di Marzio napastnik reprezentacji polski jest o krok od transferu do piłkarskiego giganta. Klub ten miał bowiem znacznie przyspieszyć negocjacje w ostatnim czasie.

Arkadiusz Milik
fot. AP/Associated Press/East News

Chociaż Arkadiusz Milik zaliczył w Olympique'u Marsylia bardzo przeciętny początek sezonu i wydawało się, że jego najbliższa przyszłość będzie ściśle związana z ławką rezerwowych we francuskim klubie, to okazuje się, że klasa, jaką Polak prezentował do niedawna w Serie A, została bardzo dobrze zapamiętana we Włoszech.

Polski napastnik, znany przede wszystkim z gry w Napoli, co roku prezentował na Półwyspie Apenińskim bardzo wysoki poziom. Taką opinię o 28-latku mają przynajmniej w Juventusie.

Gianluca Di Marzio: Arkadiusz Milik o krok od Juventusu

Według słynnego włoskiego dziennikarza specjalizującego się w transferach Gianluki Di Marzio "Stara Dama" jest bowiem zdeterminowana, by zakontraktować reprezentanta Polski. Wobec fiaska negocjacji "Juve" z Memphisem Depayem z Barcelony to właśnie Milik ma być zastępcą w Turynie dla Dusana Vlahovica.

Zdaniem Di Marzio porozumienie Juventusu z Marsylią zostało już osiągnięte. Teraz zadaniem działaczy "Starej Damy" jest przekonanie napastnika oraz jego agentów na przenosiny na Allianz Stadium.

Arkadiusz Milik występował we włoskiej Serie A w barwach Napoli w latach 2016-2021. Wówczas udało mu się w tym klubie rozegrać 122 mecze, w których strzelił 48 goli i zanotował pięć asyst.

loader

RadioZET.pl/Gianluca Di Marzio