Zamknij

Reprezentant Polski zmienia klub. Oficjalnie: Adam Buksa zagra w Ligue 1

07.06.2022 17:23

Adam Buksa przejdzie z New England Revolution do RC Lens po tym jak we Francji rozpocznie się letnie okienko transferowe. Kwota, którą zapłaci francuski klub nie została ujawniona.

Adam Buksa w RC Lens. Oficjalnie: reprezentant Polski zmienia klub
fot. Jonathan Moscrop/Press Association/East News

New England Revolution uzgodnił kwotę transferu z RC Lens, w związku z czym Polak trafi do klubu z Ligue 1 na początku okienka transferowego we Francji. Klub napastnika naszej kadry pożegnał go już na oficjalnej stronie internetowej.

„Buksa to najlepszy strzelec NER w 2022 roku i podczas kampanii Supporters’ Shield w 2021 roku (sezon zasadniczy). Napastnik wraca do Europy po trzech sezonach spędzonych w MLS. 25-latek zdobył 29 goli i zaliczył 8 asyst w 64 meczach. W 2021 roku Polak zdobył klubowego złotego buta, strzelając 16 goli i pomagając drużynie w ustaleniu ligowego rekordu - 73 punktów - w sezonie zasadniczym” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Adam Buksa odchodzi z New England Revolutions. Statystyki Polaka w MLS

W 2022 roku Buksa zdobył 11 goli. Jak wyliczyli statystycy, 25 z 29 goli Polaka dla NER padło z gry, a pozostałe 4 to trafienia z rzutów karnych. Od czasu transferu do NER Buksa zaliczył 8 meczów w kadrze. Zdobył w nich 5 goli. 

Kwota, za którą Buksa został wykupiony przez RC Lens nie była podana w komunikacie. We francuskim klubie od sezonu 2021/22 gra Przemysław Frankowski, były zawodnik Chicago Fire. Reprezentant Polski w 37 spotkaniach zdobył 6 goli i zaliczył 5 asyst. 

loader

RadioZET.pl/PAB