Zamknij

Świetny debiut Vlahovicia. Villareal postawił się faworytom

22.02.2022 22:56

Tylko 33 sekundy meczu Juve z Villarealem były potrzebne Dusanovi Vlahovicowi, by pierwszy raz w swojej historii wpisać się na listę strzelców w spotkaniu Ligi Mistrzów. Biała Dama pomimo szybkiego objęcia prowadzenia nie utrzymała go  - Villareal w drugiej połowie zdołał wyrównać stan gry. 

Villarreal - Juventus NA ŻYWO
fot. PAP/EPA/Domenech Castello

Villareal już po kilkudziesięciu sekundach meczu z Juve musiał odrabiać straty. Za linią środkową Danjuma przepuścił podanie między nogami licząc na to, że przejmie je Pedraza. Piłkę zabrał jednak Danilo, który zagrał długie podanie do Vlahovicia. Serb przyjął piłkę na bok i od razu uderzył między nogami Torresa. Zdobycie bramki zajęło Juve 33 sekundy.

Co warto dodać, Vlahović we wtorek zadebiutował w Lidze Mistrzów. Juventus wykorzystał to, że nie musi gonić wyniku i atakował z kontry, wykorzystując długie podania na skrzydła lub do Vlahovicia. Z kolei Villareal szukał miejsc po lewej i prawej stronie, gdzie aktywny był Pedraza, Moreno, lo Celso, Danjuma i Chukwueze.

Villareal - Juventus. Parejo wykorzystuje błąd Juventusu

Nie dało to jednak wiele, bo Juventus skutecznie bronił się na własnej połowie. Zawodnicy Allegriego ustawiali się nisko i uniemożliwiali skuteczną grę pozycyjną gospodarzom.

W drugiej połowie Villareal dalej próbował ataków, choć efektów w postaci strzałów brakowało. Bramkę zdobył Dani Parejo, który przez większość meczu stał raczej w pewnej odległości od pola karnego. Świetną piłkę do Hiszpana posłał Capoue, były pomocnik Valencii dołożył nogę i wyrównał wynik meczu.

Rewanż odbędzie się 16 marca. 

Tak relacjonowaliśmy mecz Villarealu z Juventusem: 

RadioZET.pl/PAB