Zamknij

Szymon Marciniak sędzią finału Ligi Mistrzów? "To jeden z głównych kandydatów"

17.02.2022 10:33

Szymon Marciniak w niemal wzorowy sposób poprowadził spotkanie Interu z Liverpoolem, co może jeszcze bardziej zbliżyć go do sędziowania jednego z najbardziej prestiżowych meczów tego roku – finału Ligi Mistrzów. Takiego zdania jest Rafał Rostowski, były arbiter FIFA.

Szymon Marciniak sędzią finału Ligi Mistrzów? "To jeden z głównych kandydatów"
fot. News Images/Sipa USA/East News

Szymon Marciniak wraz z asystentami: Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem, pełniącym rolę sędziego technicznego Pawłem Raczkowskim oraz obsługującym system VAR Tomaszem Kwiatkowskim i Bartoszem Frankowskim zebrali po spotkaniu Interu z Liverpoolem świetne opinie. Polski arbiter tak dobrze kontrolował mecz, że nie musiał pokazać żadnej żółtej kartki, choć na boisku występowali zawodnicy znani z ostrego temperamentu. Mowa tu m.in. o Arturo Vidalu.

- Nie był to bardzo trudny mecz do sędziowania, poziom trudności był raczej normalny. Jednak prestiż i stawka meczu bezsprzecznie były wysokie, a sędzia miał spotkanie cały czas pod pełną kontrolą i nie popełnił żadnego istotnego błędu. Ocenę od UEFA otrzyma wysoką - napisał były sędzia FIFA Rafał Rostowski na TVPSport.pl.

Szymon Marciniak będzie sędzią finału Ligi Mistrzów?

Polska ekipa sędziowska poradziła sobie na tyle dobrze, że według Rostowskiego ma teraz szansę na poprowadzenie kolejnego meczu fazy pucharowej LM.

- Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że Szymon Marciniak po tym meczu jest jednym z dosłownie paru sędziów UEFA, którzy są głównymi kandydatami do sędziowania finału Ligi Mistrzów lub co najmniej finału Ligi Europy. Jeśli UEFA nadal będzie myśleć o finale Ligi Mistrzów dla Polaka, to raczej nie wyznaczy Marciniaka do sędziowania meczu półfinałowego tych rozgrywek, aby nie ryzykować kontaktu i niestosownych sytuacji z drużyną jednego z finalistów. Być może wyznaczy Polaka do prowadzenia ćwierćfinału Ligi Mistrzów lub półfinału Ligi Europy. To najbardziej prawdopodobne scenariusze, ale możliwe są też inne - stwierdził Rostowski w TVPSport.pl

Rostowski uważa też, że wyjazd ekipy Szymona Marciniaka na mundial w Katarze jest prawie pewny. - Oby tylko zdrowie i szczęście dalej dopisywało polskim sędziom, tak jak w poprzednich meczach międzynarodowych w tym sezonie - podsumował były sędzia FIFA.

loader

RadioZET.pl/PAB