Sześć goli w Pilźnie. Barcelona po szalonym meczu pokonała Viktorię

01.11.2022 22:54

FC Barcelona na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonała Viktorię Pilzno 4:2. Mimo sporych ubytków kadrowych piłkarze Xaviego dali radę.

FC Barcelona

Od początku pierwszej połowy Barcelona dominowała, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Strzelanie w Pilźnie rozpoczęło się dość wcześnie, bo już w 6. minucie. Najpierw strzał z lewej strony oddał Ansu Fati, ale interweniował Jindrich Stanek. Bramkarz gospodarzy zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że piłka padła łupem Marcosa Alonso, który z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki.

Piłkarze Viktorii Pilzno nie poddali się w tym meczu i konsekwentnie stwarzali zagrożenie pod pole karnym Barcelony. Tomas Chory miał idealną okazję po rzucie wolny, gdzie główkowa w poprzeczkę. Niewykorzystane okazje gospodarzy się zemściły. Tuż pod koniec pierwszej połowy Barcelona podwyższyła prowadzenie. Ferran Torres otrzymał wyborne podanie na pustą bramkę od Jordiego Alby i wykończył całą akcję. Początkowo sędzia odgwizdał spalonego, jednak po interwencji VAR-u gol został uznany. Do przerwy Barcelona prowadziła 2:0.

Barcelona zwycięża na w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów

Po zmianie stron gracze gospodarzy błyskawicznie wzięli się za odrabianie strat. W 51. minucie sędzia podyktował karnego, a do piłki podszedł Tomas Chory. Napastnik Viktorii pewnie wykorzystał jedenastkę i dał gola kontaktowego swojej drużynie. Piłkarze z Czech cieszyli się z gola tylko chwilę, bo trzy minuty później w dwójkowej akcji Raphinha i Ferran Torres rozmontowali obronę rywali i ponownie wyprowadzili Barcelonę na dwubramkowe prowadzenie.

Mimo straty kolejnego gola gospodarze dalej napierali na bramkę Barcelony. Drugiego gola dla Viktorii ponownie strzelił Chory po kapitalnym dośrodkowaniu Vlkanova. Dziesięć minut później goście ponownie trafili do siatki i odzyskali dwie bramki przewagi. Ostatecznie Barcelona wygrała z Viktorią 4:2. Na wiosnę piłkarze Xaviego zagrają w Lidze Europy.