Real Madryt - PSG: Zobacz wideo z hat-tricka Benzemy w Lidze Mistrzów

09.03.2022 21:53

Real Madryt - PSG WIDEO, GOLE, SKRÓTY, BRAMKI: Real Madryt wygrał w hitowym starciu z PSG 3:1 i przeszedł do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Początkowo to paryżanie wyszli na prowadzenie po fantastycznym rajdzie Kyliana Mbappé, jednak potem swój geniusz pokazał Karim Benzema, który popisał się hat-trickiem.

Karim Benzema hat-trick

Mecz Real Madryt - PSG to hitowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zobacz wideo wszystkich goli ze starcia Real - PSG w Champions League!

Kylian Mbappé był kluczową postacią w szeregach PSG. Francuz wyprowadził paryżan na jednobramkowe prowadzenie. Neymar idealnym podaniem odnalazł 23-latka w środku pola. Futbolówka umknęła uwadze Edera Militao, a później obejrzeliśmy popis Mbappé. Gwiazdor z Paryża, który  pomknął z piłką kilkadziesiąt metrów i strzałem w bliższy słupek Thibatu Courtoisa zdobył gola.

Real Madryt - PSG: Gol Kyliana Mbappé [WIDEO]

Mbappe już wcześniej trafił do siatki, jednak sędziowie dopatrzyli się spalonego Portugalczyka Nuno Mendesa i anulowali gola.

Real Madryt - PSG: Karima Benzemy [WIDEO]

Wyrównanie Realu przypadło na 61. minutę. Wówczas Gianluigi Donnarumma zlekceważył pressing Karima Benzemy. Włoski bramkarz chciał zagrać do swojego obrońcy, jednak piłka delikatnie odbiła się od francuskiego napastnika i padła łupem Viniciusa, który wystawił futbolówkę snajperowi "Królewskich" na piąty metr, co skończyło się wyrównującym golem.

Real Madryt - PSG: Drugi gol Benzemy [WIDEO]

Gospodarze odwrócili losy meczu w 76. minucie. "Królewscy" wyszli wtedy z kontrą. Luka Modrić najpierw podał do Viniciusa, który podbiegł z piłką pod pole karne PSG, a później wycofał futoblówkę do Modricia. Chorwat idealnie odnalazł w polu karnym Benzemę, który mocnym strzałem wyprowadził Real na prowadzenie.

Real Madryt - PSG: Hat-trick Benzemy [WIDEO]

Podopieczni Carlo Ancelottiego poszli za ciosem po strzelonej, drugiej bramce. Dwie minuty po swoim dublecie, Karim Benzema skompletował hat-tricka. Akcję zapoczątkowało kolejne podanie z głębi pola do Viniciusa. Brazylijczyk starł się ze swoim kolegą z reprezentacji Marquinhosem. Obrońca PSG niefortunnie wybił piłę wprost pod nogi Benzemy, który precyzyjnym strzałem dał dwubramkowe prowadzenie gospodarzom.

Real Madryt awansował do kolejne fazy Ligi Mistrzów. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Manchester City bezbramkowo zremisował ze Sportingiem. Man. City posiadali jednak ogromną zaliczkę przed drugą potyczką, co ostatecznie sprawiło, że to oni awansowali dalej.